Prohra doma s Liaporem Karlovy Vary 3:6

14.06.2008 14:00

Utkání 11.kola 2.ligy mezi AC Zruč-Senec a Liaporem Karlovy Vary  vidělo asi 50 diváků minulou sobotu ve sportovním areálu ve Zruči. Domácí nastoupili bez zraněného kapitána Aleše Škudrny, ale s posilami z "béčka" V. Hánou a dorostenci T. Jelínkem a K. Bočkem. Do zápasu vstoupili domácí nohejbalisté trochu nečekanou prohrou nepřesvědčivě hrající dvojky Holub - Hána. Druhá dvojka domácích Urban - Peterka se připravila o jasné vítězství svými chybami v závěru setů a prohrála nejtěsnějším rozdílem ve třetím setu. Hánova trojka pak nenašla zbraň na dobře hrajícího juniorského reprezentanta Medka a stav 0:3 vypadal na debakl. Druhá trojka domácích vyhrála první set a ve druhém setu, kdy M. Rychlého střídal Z. Holub, obrátila nepříznivý stav a získala tak první bod pro domácí. Ve vložené dvojce měl druholigovou premiéru dorostenec T. Jelínek. Po trochu nervózním začátku svoji úlohu zvládl a spolu s M. Rychlým soupeře přehráli. Singlista J. Peterka neměl lehký úkol, ale s trochou štěstí v závěru utkání zvítězil a vyrovnal celkové skóre na 3:3. Trojky však dnes nebyly silnou zbraní domácích a obě se po vyrovnaném průběhu ve třech setech staly kořistí hostů. V utkání prvních dvojic pak již domácím viditelně scházely síly na další zvrat celkového skóre a hosté celkem s převahou završili stav zápasu na 6:3 ve svůj prospěch.

„Dvě utkání jsme prohráli nejtěsněji 9:10 ve třetím setu a většinou jsme přišli o vítězství vlastními chybami. Je to škoda, protože alespoň na remízu jsme dnes měli. Děkujeme divákům za jejich podporu a doufám, že na nás nezanevřeli a přijdou nás povzbudit i v posledním důležitém domácím utkání proti Táboru opět v sobotu od 14 hodin“ pravil po utkání trenér Zdeněk Holub.

Mnohem radostněji utkání hodnotil vedoucí SK Liaporu Karlovy Vary Franta Veselý „Důležitý duel o čelo tabulky jsme zvládli v klidu a především v koncovkách prvních dvojic se nám dařilo. Bohužel vedení 3:0 nás ukolébalo a nechali jsme domácí srovnat. Zvýšenou bojovností v odvetných trojicích jsme vedení opět vrátili na svoji stranu. Poslední dvojice už v exhibičním tempu upravila na 3:6. Dnes bych pochválil oba juniory Medky a známého veterána Totha“.

Poslední domácí zápas sezóny a i poslední zápas před letní přestávkou sehrají nohejbalisté Zruče tuto sobotu 21.6 od 14:00 v domácím areálu ve Zruči.

Průběh zápasu: 0:3,3:3,3:6

Holub, Hána - Toth, Koňařík  0:2 (7:10,7:10)

Urban, Peterka - Medek J., Kubín  1:2  (9:10,10:5,9:10)

Hána, Urban, Kovanda - Toth, Medek, Kubín  0:2 (8:10,7:10)

Vaňourek,Rychlý,Peterka,stř.Holub - Veselý, Medek,Koňařík,stř.Valenta 2:0 (10:7,10:7) Rychlý, Jelínek, stř. Boček - Valenta, Medek  2:1 (6:10,10:8,10:7)

Peterka - Medek  2:1 (10:8,9:10,10:9)

Hána, Urban, Kovanda - Medek, Końařík, Valenta, stř. Veselý  1:2 (10:5,9:10,9:10)

Vaňourek, Rychlý, Peterka, stř. Holub - Toth, Medek J., Kubín  1:2 (6:10,10:9,7:10)

Holub, Hána - Medek J., Kubín, stř. Veselý  0:2 (3:10,8:10)