7. kolo / Extraliga AC Zruč-Senec - NK Climax Vsetín 1:6

13.05.2012 14:46

Do utkání nastoupila domácí dvojice Pavel a Petr Stehlíkovi a dokázali potrápit dvojici Vsetína  Perun, Brutovský. Bohužel selhání v závěru každého setu poslalo úvodní bod na konto hostujícího týmu. 9:10, 8:10. Druhý bod Vsetínu zařídil tandem Gebel, Nezval, kteří přehráli dvojici Urban, Škudrna  10:7 a 10:7. Rovněž úvodní trojice patřila hostujícímu týmu. Druhá sestava zruče Smola, Urban, Vaňourek potom v 1. setu zatápěla Vsetínskému triu  Perun, Gebel, Zbrožek a stř. Novosad. Rychlé vedení 4:0 vystřídalo vedení Vsetína, na které ovšem domácí zareagovali koncovkou a vyrovnáním na 9:9. Rozhodující bod se podařilo ovšem dát hostím. Za tohoto stavu došlo ke zranění kotníku domácího nahrávače Vaňourka, kterého musel ve 2. setu nahradit mladý Boček. Přesto další bod putoval na konto Vsetína.

Následný souboj třetí dvojice se rovněž rozjel lépe pro hostující tým,ale domácí změna v sestavě, kdy Štolka nahradil ke Smolovi Bočka přinesla obrat a vítězství 8:10, 10:5 a 10:8 nad dvojicí Novosad, Gargulák.

V singlu zápas dospěl rovněž do 3. setu, ve kterém tentokrát přehrál Marek Novosad domácího Smolu.

Zápas potom ukončila hostující trojice Perun, Brožek, Gebel a stř. Novosad  nad domácí sestavou Petr. Stehlík, Štolka a Kovanda  dalším vítězstvím ve 3. setu 10:6, 8:10 a 8:10.

Oko diváka potěšilo alespoň zajímavé vystoupení souboru Hradecké Panenky, které si jako kulturní vložku tým ze Zruče připravil jako překvapení pro věrné a početné publikum.

Utkání zhodnotil vedoucí týmu Zruče Tomáš Vaňourek:

„Soupeř dnes získal 2 body, přesto, že se jednalo o vyrovnané utkání, ve kterém většinou rozhodoval 3. set, které bohužel zatím prohráváme. Rovněž v 1. dvojce naši kluci dvojici Perun, Brutovský  vítězství darovali v koncovce obou setů.“.

Tuto sobotu jede Zruč na půdu úřadujícího mistra, TJ Sokol Exmost Modřice. Další domácí zápas čeká zručské v sobotu 19.5 od 14:00 s týmem SK Liapor Karlovy Vary.

průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6
sety: 4:13, diváků: 110 platících + 15 žáků

Pe.Stehlík, Pa.Stehlík – Brutovský, Perun     0:2

Škudrna, Urban  – Gebel, Nezval   0:2

Kovanda, Štolka, Pe. Stehlík (Škudrna) – Brutovský, Nezval, Gargulák  0:2

Urban, Smola, Vaňourek (Boček)  – Perun, Gebel, Zbrožek (Novosad)   0:2

Smola, Boček (Štolka) –  Novosad, Gargulák   2:1

Smola – Novosad    1:2