3.kolo /Extraliga AC Zruč-Senec -TJ Spartak Čelákovice 3:6

23.04.2012 20:46

Zruč se doma rvala o každý bod, ale zatím to nestačilo!

Ve 3. kole se ve Zruči představil bronzový tým z loňské sezony Čelákovice.

Začátek zápasu vyšel domácím. Dvojice Petr Stehlík, Štolka si poradila s duem Kaděra, Vedral ve dvou setech. Za hosty srovnal tandem Spilka, Kolenský nad staro-nově sestavenou dvojicí Urban,Smola. 1:1.

Vyrovnaný byl i průběh obou trojic. V 1. promarnil domácí tým vedení 9:7 v 1. setu a po nezvládnuté koncovce v sadě 2. poslal poprvé do vedení hosty. Ti navýšili rovněž lépe zvládnutou koncovkou ve 3. setu v sestavě Kaděra, Vedral, Vrtiška nad domácím Smolou, Urbanem, Vaňourkem a stř.Škudrnou. 1:3. Vyrovnaný byl i zápas 3. dvojic, kde rovněž rozhodoval 3. set, který pro sebe urvalo hostující duo Vrtiška, Frank, a stř. Doucek po výhře 8:10, 10:4, a 8:10 nad domácí dvojicí Boček, Škudrna.  1. extraligovou výhru v singlu si připsal po výhře 10:3 a 10:6 Milan Smola nad hostujícím Vedralem. 2.4. Domácí tým potom dosáhl rovněž výhry v následující trojici. To když trio Štolka, Kovanda, Petr Stehlík zdolalo  Čelákovickou sestavu Kaděra, Vedral, Vrtiška a stř. Doucek 10:5 a10:8. V následujícím souboji mohli domácí vyrovnat, bohužel sestava Smola, Vaňourek, Škudrna opět prohrála bitvu těsně, až v koncovce 3. setu. 3:5. Vítězný bod potom pro hosty zařídila dvojice Spilka, Kolenský nad domácím Petrem Stehlíkem a Štolkou po výhře 2:0 na sety.

Utkání zhodnotil vedoucí týmu Zruče Tomáš Vaňourek:

„Dnes to bylo z naší strany povedenější vystoupení, než v 1. a 2. kole. Tým více bojoval, věřil si. Troufám si říct, že dnes to bylo remízové utkání s týmem, který v loňské sezoně skončil třetí v extralize. Bohužel nám nevyšli 3 třísetové utkání v koncovce, které soupeř zvládl svoji zkušeností“.

„Do utkání jsme nastoupili bez Michala Plachého, povinné vítězství máme za sebou a teď se musíme soustředit na nadcházející dvojutkání “, řekl po utkání trenér Čelákovic M. Doucek.

Tuto sobotu jede Zruč na půdu dalšího favorita soutěže, SK Šacung ČNES Benešov 1947.

Tomu patří průběžné třetí místo za dvě výhry a jednu remízu. Zápas na domácí půdě čeká zručské tentokrát speciálně ve svátek v Úterý 1.5 od 14:00 s týmem SK Nohejbal Žatec. Přijďte podpořit naše hráče za prvním extraligovým vítězstvím.

průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:6
sety: 9:12, diváků: 75 platících + 15 žáků

Pe. Stehlík, Štolka – Kaděra, Vedral    2:0

Smola, Urban – Spilka, Kolenský   0:2

Kovanda, Štolka, Pe. Stehlík – Spilka, Kolenský, Frank   0:2

Urban, Smola, Vaňourek (Škudrna) – Vedral, Vrtiška, Kaděra  1:2

Urban, Boček – Vrtiška, Frank (Doucek)   1:2

Smola – Vedral    2:0 (10:3,10:6)