2. kolo / I. Liga TJ Solidarita Praha - AC Zruč-Senec 2 : 6

10.04.2010 14:00

K zápasu 2. kola odjížděl tým AC Zruč-Senec ve stejném složení, v jakém začal minulý týden v úvodním kole a také s velkým odhodláním potvrdit bodový zisk z domácího prostředí i venku.
Úvodní souboj dvojic nabídl třísetovou podívanou, kterou rozhodla až nekompromisní smeč nohejbalové star Viléma Ungermana. Vítězství 10:9 ve 3.setu zajistilo domácím vedení 1:0. Za hosty odpověděla dvojice Stehlík - Štolka, která přehrála domácí duo Kačírek- Kupsný rovněž až ve 3. setu. 1:1. Souboj trojic tentokrát 100 % patřil Zruči. Nejprve trojice Holub, Smola, Vaňourek přehrála elitní trojici domácích v dalším třísetovém zápase a po nich trio Stehlík, Štolka, Kovanda přidalo třetí zápasový bod. Rozjetí hosté uspěli i ve vložené dvojici. Tandem matadorů Holub, Hána porazil s přehledem domácí duo Simon, Sankot. 1:4. Solidarita dokázala snížit v souboji jednotlivců, když Vilém Ungerman ukončil roční ligovou neporazitelnost Milana Smoly v této disciplíně. 2:4. Dále bodovali už jen hosté. Trojice Stehlík, Štolka, Kovanda přidala další vítězství ve 3. setu. Celý zápas potom ukončila, letos zatím 100 % úspěšná sestava Holub, Smola, Vaňourek, která si poradila ve dvou setech s trojicí Kamila Průchy.

Zápas se dobře hodnotil vedoucímu Zruče Tomáši Vaňourkovi: “ Chtěli jsme dnes potvrdit body z 1. kola. To se nám podařilo. Tým dnes opět bojoval. Povedli se nám zápasy trojic, když jsme vyhráli všechny čtyři. V týmu domácích bych vyzdvihl Vildu Ungermana. V příštím kole máme doma Vsetín. Věřím, že s podporou zaplněného domácího areálu předvedeme slušný výkon a nějaký bod získáme.

Pochopitelně neveseleji hovořil o zápase Vladimír Simon z týmu Solidarity: „ Naše hra je velice špatná, po loňských postupových ambicích budeme mít letos starosti přesně opačné, abychom soutěž udrželi. Bohužel věk se nedá zastavit, máme nejstarší věkový průměr 1. ligy a mladí hráči nejsou schopni podávat takové výkony, které by stačily na úroveň této soutěže. Všichni hráči si musí naší situaci uvědomit a pokusit se v příštím kole v Bělé odrazit ode dna“.

Napravit ne úplně výsledkově povedenou premiéru v týmu Zruče chtěl tentokrát i druhý ještě vloni hráč prvoligové Bílé Hory Pavel Stehlík a třemi zápasovými body ze tří se mu to náramně povedlo. „ Solida je letos oslabená o Míšu Plachého a je to na nich hodně znát. Klobouk  dolů před Vildou, hrál výborně, ale náš tým je mnohem vyrovnanější a to dnes rozhodlo. Těžko někoho vyzdvihnout nad ostatní, podali jsme kompaktní výkon a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Lepší start do sezony jsme si nemohli přát“ zhodnotil utkání právě Pavel Stehlík.

Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6
Sety: 7:13, Míče: 155:179, doba utkání: 3 hod