10. kolo / Extraliga TJ Spartak Čelákovice - AC Zruč-Senec 6:3

01.06.2012 14:15

Zápas se hrál za nádherného počasí. Domácím chyběl smečař Kaděra, hosté přijeli bez trenéra Hány, singlisty Smoly a stále se zraněným kotníkem nastoupil Vaňourek.

Zápas začala lépe domácí dvojice Spilka, Kolenský, která přehrála 10:5 a 10:8 hostující duo Urban, Boček,  které si především nedokázalo poradit s nepříjemným servisem domácích hráčů. Druhý bod potom přidal tandem Plachý, Šafr a stříd. Frank výhrou ve 3 setech nad Pavlem Stehlíkem s Alešem Škudrnou. Zápas trojic ovšem přinesl zajímavou podívanou.

První trojice domácích nestačila na hostující sestavu Vaňourek,  Pavel Stehlík, Škudrna , které podlehla 8:10 a7:10. Srovnat za hosty mohla trojice Petr Stehlík, Kovanda, Štolka, která však prohrála těsně celou bitvu ve 3. setu. 3:1.

Zápas vložené 3. dvojice byl soubojem Vedral, Vrtiška s hostující dvojicí Petr Stehlík, Štolka. Tentokrát však třetí, rozhodující set patřil Zruči, která tak po výhře 10:8, 9:10 a 6:10 opět snížila průběžný stav celého zápasu. 3:2.

Vyrovnání mohl přinést zápas jednotlivců. Hosté však postrádali specialistu Smolu. Šanci svého prvního extraligového utkání v této disciplíně dostal mladý Boček, který ovšem na svého soupeře Kolenského nestačil a podlehl mu 10:4 a 10:5. 4:2.

Ještě jednou se hosté dotáhli na svého soupeře. Trojice Kovanda, Štolka, Petr Stehlík zvládla zápas otočené trojice a výhrou 10:8 ve 3. setu nad sestavou Vedral, Vrtiška, Plachý a stříd. Kačírek snížila na 3:4. Vyrovnaný souboj byl k vidění rovněž v následujícím zápase, který ovšem rozhodoval poslední možný balon za stavu 9:9 ve 3. setu, kdy se štěstí tentokrát usmálo na domácí. 5:3. Zápas potom ukončila domácí dvojice Spilka, Kolenský výhrou nad hostující dvojicí Pavel Stehlík, Aleš Škudrna  10:8 a 10:4.

Utkání zhodnotil vedoucí týmu Zruče Tomáš Vaňourek:

„Dnes musím pochválit celý tým za nesmírnou bojovnost a nasazení. Takhle by to ovšem mělo být každý zápas. Byli jsme od nějakého bodu kousek, bohužel jsme 3 zápasy podlehli v koncovce 3. setu. Mladý Boček dnes dostal šanci v singlu, jelikož nám chyběl specialista na tuto disciplínu Milan Smola. Musím pochválit i domácí fanoušky, kteří fandili slušně a po zápase ocenili pochvalou i náš tým.“

„V našem případě podceněním a vlastní liknavostí jsme podpořili soupeřovu bojovnost. Náš výkon je hodný výsledku. Soupeři jsme poskytli šanci a ten toho využil “, řekl po utkání trenér Čelákovic M. Doucek.

Tuto sobotu 2.6.2012 od 14:00 hod nás na domácím hřišti čeká celek SK Šacung ČNES Benešov.

průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3
sety: 14:9, diváků: 120

Spilka, Kolenský - Urban, Boček   2:0

Plachý, Šafr (Frank)  – Škudrna, Pa. Stehlík   2:1

Plachý, Vrtiška, Vedral – Škudrna, Pa. Stehlík, Vaňourek   0:2

Spilka, Kolenský, Frank – Štolka, Kovanda, Pe. Stehlík  2:1

Vedral, Vrtiška – Štolka, Pe. Stehlík    1:2

Kolenský – Boček   2:0