1. LIGA 2016 / 8. kolo AC Zruč-Senec 2004 - SK Start Praha 6:3

30.05.2016 15:17

Průtrž mračen odstartovala velký obrat

 

Třetí domácí utkání v řadě přineslo souboj týmů ze středu tabulky a domácí Zruč-Senec potřeboval po dvou těsně ztracených utkáních nutně bodovat. Pražskému Startu sice chyběl jeden ze smečařů – Klabík, přesto nedal svou kůži lacino.


Úvodní dvojice se odehrály podle papírových předpokladů. Štolka se Stehlíkem si i přes drobné chyby v mezihře stále udržovali náskok nad Hvězdou a Novákem a otevřeli tak zápasový účet. Vyrovnanější byl souboj zručských nadějí Knappa s Rychlým proti tahounům Startu Sachlovi s Tůmou. Poslední míč první sady zakončil Knapp nekompromisně, úvod druhé zase vyšel lépe Pražanům. V tiebreaku se zručští báli na útoku zariskovat a zkušení hráči Startu si koncovku pohlídali.


Štolkova formace nepodávala v posledních kolech zrovna oslnivé výkony a první trojkový mač dne žádné naděje na lepší zítřky nesliboval. Laciné chyby v obraně, nepřesná nahrávka a bezkrevný útok… takhle se zkrátka vyhrát nedá. V nepřesné hře bohužel pokračovalo i trio Stehlík – Rychlý – Vaňourek, ale střídání Sušánky na nahrávku zelenobílé povzbudilo. Druhý set byl jasnou záležitostí Zruče a i ve třetím se zdálo, že mají domácí navrch. Rozhodl poslední míč, když Stehlíkův pokus o vytlučení Sachlova bloku skončil přesně na zadní lajně.

Vedení Startu 3:1 nevěstilo nic dobrého, stejně tak stahující se černá mračna nad zručským areálem. Střední pasáž sice v posledních týdnech nebyla devízou Zruče, proti Pražanům ale nastartovala důležitý obrat. Skvělým tahem se ukázalo nasazení Bočka místo Sušánky do třetího setu vložené dvojice, protože ten společně s Jirovským nepovolil hostům ani bod. Srovnání pak obstaral sám Boček v nepříliš pohledném utkání singlistů, které bylo po průtrži mračen přesunuto do tělocvičny.


Specifické prostředí zručské haly pomohlo Štolkovi s Bočkem a Knappem, kteří proti Sachlově trojici evidentně ožili. V koncovce druhé sady se ještě krátce připomněla nevalná forma dříve perfektně fungujícího tria, ale v tiebreaku se opět hrálo podle zručských not. A zelenobílí už nepolevili. Přesvědčivé výhře následující zručské trojice kromě spolehlivého útoku Stehlíka a Rychlého pomohl i často chybující Tůma. Zdecimovaného soupeře pak za vydatné podpory tentokrát skvělého zručského publika dorazili Štolka se Stehlíkem.


Po smolně prohrané druhé trojici to s námi nevypadalo dobře, ale musím říct, že nikdo z nás rozhodně nepropadal panice a stále jsme věřili v obrat. Po přesunu do tělocvičny soupeř zcela odpadl a druhá polovina utkání tak ani nebyla takovým dramatem, jakým by se obrat z 1:3 na 6:3 mohl zdát. Jsem rád, že jsme se v takto důležitém utkání dokázali vzpamatovat z nepovedeného úvodu a nedali soupeři v druhé půlce utkání téměř žádnou šanci.
AC Zruč-Senec 2004 - SK Start Praha 6:3

(1:0, 1:3, 6:3)


Štolka, Stehlík - Novák, Hvězda 2:0

Knapp, Rychlý - Sachl, Tůma 1:2

Štolka, Knapp, Boček - Novák, Hvězda, Tůma 0:2

Stehlík, Rychlý, Vaňourek (Sušánka) - Sachl, Bálek, Pokorný 1:2

Jirovský, Sušánka (Boček) - Bálek, Pokorný (Zátka) 2:1

Boček - Tůma 2:0

Štolka, Knapp, Boček - Sachl, Bálek, Pokorný 2:1

Stehlík, Rychlý, Vaňourek - Novák, Hvězda, Tůma 2:0

Stehlík, Štolka - Sachl, Tůma 2:0