1. kolo / Extraliga AC Zruč-Senec - Sokol SDS Exmost Modřice 1:6

11.04.2012 12:11

Ve Zruči se diváci přišli podívat na mistry světa

Nohejbalová sezona začala. Obec Zruč-Senec je na nohou. Téměř 150 diváků vidělo premiérové vystoupení svého týmu v nejlepší nohejbalové soutěži. Prvním soupeřem, který do naší obce zavítal, byl obhájce loňského titulu, SDS Exmost Modřice. Utkání se neslo v přátelské atmosféře, před vynikajícím publikem, které ocenilo hru obou týmů.

Vstup do soutěže poznamenala počáteční nervozita domácích hráčů. Dvojice Petr Stehlík, Štolka nestačila na hostující tandem Kop, Rosenberg a podlehla 6:10, 6:10. Podobný průběh mělo i utkání 2. dvojic. Boček se Smolou podlehli dvojici Mrákava, Pelikán 4:10, 3:10. Stav zápasu 0:2.

Souboje trojic byly vyrovnanější. Naše první trojice Štolka, Kovanda  a Petr Stehlík bodovala i přes vysokého blokaře Kopa a oba polaře Topinku a Rosenberga. Průběhy obou setů byly vyrovnané, koncovky si však hosté pohlídali. Vždy když bylo potřeba, reprezentant Kop bodoval. Zejména jeho klepáky, které i přes měkký povrch přeskakovaly oba naše polaře, musely potěšit oko náročného diváka. Druhá trojka Vaňourek, Urban, Smola v prvním setu modřickou trojici Gulda, Mrákava, Pelikán neohrozila a jasně prohrála, do druhého setu vystřídal Smolu Škudrna, skvěle se uvedl na bloku i na útoku a rázem jsem vedli 5:1. Ani to však nestačilo na získání prvního vítězného setu a po trojicích byl stav 0:4.

První extraligový bod v historii zručského nohejbalu získala dvojice Urban, Škudrna po vítězství 10:8 a 10:8 nad Topinkou s Novotným. Nadějně rozehraný singl nedotáhl do vítězného konce domácí Smola a podlehl Kopovi 9:10 a 8:10. Poslední bod získali hosté po vítězství 10:9 ve 3. setu nad trojicí Petr Stehlík, Štolka, Kovanda. Výsledek zápasu 1:6.

Utkání zhodnotil vedoucí týmu Zruče Tomáš Vaňourek:

„Soupeř zaslouženě a zkušeně získal 2 body. Nám nevyšli hlavně úvodní zápasy dvojic, trojice byly z našeho pohledu lepší. Škoda dobře rozehranného singlu. Jsou to pro nás velké zkušenosti. Děkuji divákům za početnou podporu a fantastickou atmosféru, kterou budeme potřebovat i v dalších zápasech. Z domácího týmu musím pochválit Aleše Škudrnu, v týmu Modřic Pavla Kopa“.

Petr Gulda, trenér Modřic: "Čekal jsem od domácích v jejich historicky prvním utkání v nejvyšší soutěži větší nováčkovskou euforii. My jsme soupeře nepodcenili a v pohodě si připsali povinné první body."

Tuto sobotu jede Zruč na půdu loňského vicemistra Liaporu Karlovy Vary. Ty na úvod soutěže vyhrály 6:4 ve Vsetíně a pro nás to bude opět velmi těžká úloha uhrát jakýkoliv přijatelný výsledek. Zápas na domácí půdě čeká zručské v sobotu 21.4 od 14:00 s dalším adeptem na medailové umístění, TJ Spartakem Čelákovice.