Důležité vítězství doma 6:4 nad Horaždovicemi

31.05.2008 14:00

Asi zatím nejdůležitější zápas sezony hráli nohejbalisté Zruče minulou sobotu 31.5 od 14:00 na domácí půdě. Po slibném začátku této sezony se jim bohužel přestalo dařit a souboj z Horažďovicemi byl pro ně klíčový. Horažďovice , které jsou na sestupové příčce  ztráceli na Zruč pouze 2 body a v případě prohry by se domácí nohejbalisté rázem ocitli v ohrožení sestupem.

Hrálo se za krásného slunečného počasí asi před 40 diváky, utkání skončilo po 3,5 hodinách.

Domácí vstoupili do utkání nekompromisně a asi po hodině hry byl stav 4:0 v jejich prospěch. Nikdo s přítomných diváků nepochyboval o dalším rychlém průběhu utkání a hladkém celkovém vítězství. Bohužel to jakoby domácí hráče ukolébalo a oba vložené zápasy (třetí dvojka, singl) se nečekaně staly kořistí hostů a i následná Hánova trojka podlehla ve třetím setu, a utkání začínalo brnkat na nervy. Domácí druhá trojka, kde po lehlém zranění kotníku Michala Rychlého nastoupila sestava Holub, Škudrna a Vaňourek , pak částečně uklidnila hráče i diváky a získala důležitý pátý bod. V zápase prvních dvojic domácí ve složení Holub, Hána po vyhraném prvním setu sahali po vítězství, ale to jim nakonec ve třetím setu těsně uteklo. Druhá dvojka Urban, Peterka pak svojí taktickou hrou, zvláště ve třetím setu, pečetila důležité vítězství domácích.

„Vítězství bylo pro nás velice důležité, abychom se oddělili od pásma sestupu. Byli jsme posíleni V. Hánou z béčka, který k vítězství výrazně pomohl, i když v některých momentech neudržel při koučování nervy na uzdě“  hodnotí zápas se šťastným koncem trenér Holub.

„Celý zápas poznamenal náš katastrofální vstup do utkání, pak už jsme jenom marně doháněli náskok domácích," řekl kapitán Horažďovic Zbyněk Novotný.

„Rozhodčí pískali nevýrazně, myslím, že tam bylo několik momentů, kdy si mohli sjednat větší autoritu. Doufám, že dobrý výkon potvrdíme i na venkovním hřišti příští sobotu proti zatím poslednímu Veselí nad Lužnicí, a přivezeme oba body“ doplňuje trenér Holub.

Průběh zápasu: 4:0,4:3,5:3,5:4,6:4

Hána, Holub - Jůzek, Novotný 2:0 (10:8, 10:4)

Urban, Peterka - Buzek, Nedelkov  2:0 (10:8, 10:6)

Hána, Urban, Kovanda - Nedelkov, Jůzek, Novotný  2:0 (10:5, 10:5)

Škudrna, Peterka, Rychlý - Boška, Novotný, Buzek  2:1 (10:8, 6:10, 10:8)

Rychlý, Škudrna, stř. Vaňourek - Boška, Nový  1:2 (7:10, 10:9, 7:10)

Peterka - Nedelkov  1:2 (10:5, 6:10, 8:10)

Hána, Urban, Kovanda - Boška, Novotný, Buzek  1:2 (10:6, 2:10, 7:10)

Škudrna, Vaňourek, Holub - Nedelkov, Jůzek, Novotný  2:0 (10:5, 10:5)

Holub, Hána - Buzek, Nedelkov  1:2 (10:7,9:10,8:10)