9. kolo/II. liga: AC Zruč–Senec – HC Hapon Horaždovice 5:5

30.05.2009 14:00

 

Tradiční soupeři z Plzeňského kraje se utkali v zápase devátého kola druhé ligy ve Zruči. Byl to přímý souboj o třetí příčku v tabulce a čekal se vyrovnaný zápas. To se nakonec potvrdilo. Zruč měla raketový nástup do utkání a obě dvojky vyhrála. Jak Hána s Holubem, tak Smola s Urbanem nenarazili na vážnější odpor protivníka. Horažďovice snížily po vítězství trojice Gruber, Vondrášek, Jůzek, ale domácím vrátilo dvoubodové vedení trio Holub, Smola, Vaňourek.

V nepárové části nejprve Horažďovičtí snížili svou třetí dvojicí, ale vzápětí domácí Smola lehce porazil Nedelkova v singlu. Ožili i diváci ve zručském sportovním areálu a dostalo se i na výměnu názorů v táborech fanoušků obou týmů. V první odvetné trojici porazila Hánova formace s Urbanem a Škudrnou hostující Buzkovu sestavu. Zručští vedli 5:2, měli jistotu minimálně bodu a zdálo se, že neomylně kráčejí za vítězstvím. Hřiště ve Zruči pomalu začínal skrápět slabý, ale vytrvalý déšť. Jak se později ukázalo, štěstí pršelo v závěru hlavně hostům. Na 5:3 snížila Gruberova trojice a do závěrečných dvojic bylo zaděláno na pořádné drama. Další bod na konto Horažďovic přidali Buzek s Vondráškem, kteří ve třech setech zdolali Hánu s Holubem. I poslední dvojka přinesla napínavý souboj. Opět se hrálo na tři sety a opět byli úspěšnější hosté Gruber s Jůzkem. Výhrou nad domácí dvojicí Smola, Urban rozhodli o tom, že stejně jako v prvním letošním utkání obou soupeřů v Horažďovicích si oba týmy rozdělily po bodu.

 „Dnes bylo k vidění bojovné utkání o průběžné třetí místo. Byli jsme blízko vítězství, bohužel jsme zase nezvládli všechny třetí sety a hosté vyrovnali. Navíc jsme se nedokázali za stavu 5:2 a našem vedení 1:0 na sety vyrovnat s kluzkým hřištěm. Jedeme dál. Boj o bronzovou pozici nevzdáváme. Vzájemné zápasy máme při výsledcích dvakrát 5:5 lepší. Teď hrajeme v Plzni na Startu a za čtrnáct dní doma s
pražskou Pankrácí. Přeji si minimálně dva body,“ řekl po zápase vedoucí týmu Zruče Tomáš Vaňourek.

Podle kapitána Horažďovic Roberta Buzka se utkání podobalo minulému zápasu Haponu proti Startu Praha. „Zase jsme špatně začali a v průběhu zápasu to s našimi vyhlídkami vypadalo dost bledě. Naštěstí jsme se v odvetách vzchopili a bojovností urvali remízu, která má pro nás určitě značnou cenu. Prokázali jsme pevnější nervy ve třetích setech, kde jsme soupeře vcelku lehce přehrávali. Výborný zápas sehráli Gruber, Jůzek a Vondrášek. Právě tihle tři nás dnes táhli k bodovému zisku,“ konstatoval Buzek.

 

 

Průběh utkání:   2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:5

Holub, Hána - Jůzek, Gruber  2:0   (10:6, 10:8)

Urban, Smola - Buzek, Vondrášek  2:0   (10:7, 10:4)

Hána, Urban, Peterka, stř. Škudrna - Nedelkov, Gruber, Vondrášek  0:2  (8:10, 9:10)

Holub, Smola, Vaňourek - Buzek, Jůzek, Nový, stř. Novotný  2:0  (10:8, 10:5)

Škudrna, Boček - Nový, Novotný  1:2   (9:10, 10:5, 8:10)

Smola - Nedelkov  2:0   (10:0, 10:9)

Hána, Urban, Škudrna - Buzek, Jůzek, Nový, stř. Novotný  2:0   (10:3, 10:9)

Holub, Smola, Vaňourek - Nedelkov, Gruber, Vondrášek  1:2   (10:7, 5:10, 7:10)

Holub, Hána - Buzek, Vondrášek    1:2   (10:8, 8:10, 7:10)

Urban, Smola - Jůzek, Gruber   1:2   (7:10, 10:5, 7:10)