8. kolo / II. liga TJ Sokol Semily – AC Zruč-Senec 4:6

24.05.2009 14:00

K zápasu 8. kola cestoval tým Zruče až ke Krkonoším do Semil. Do místa zápasu dorazil už o den dřív ve večerních hodinách a ubytoval se ve Sportovním Centru. „Trenér Venca Hána svolal celý tým na předzápasovou přípravu, kde stanovil sestavu a „vítěznou“ taktiku zápasu. Následoval spánek a chutná ranní snídaně.“ poodhalil vedoucí Tomáš Vaňourek zákulisní přípravu na zápas.

Do samotného utkání vstoupili lépe domácí, kteří přehráli hostující dvojici Urban, Smola 10:8 ve 3. setu. Stav zápasu srovnala dvojice Holub, Hána hladkým vítězstvím 2:0. Tým Zruče potom poslala do vedení trojice Holub, Smola, Vaňourek. Domácí vyrovnali dalším třísetovým vítězstvím. Trojice Zruče Hána, Kovanda, Urban velice slibně začala první set, vedla 5:0 a ještě 8:5, bohužel vlastními chybami dovolila soupeři tento zdánlivě ztracený set urvat 10:9, a i když v druhém setu hosté opět jasně přehráli domácí 10:3, třetí set je této trojici až mýticky zapovězený. Střední pasáž tradičně patřila Zruči. Zapůjčená elitní dvojice z béčka Zruče  Kuba Boček a Aleš Škudrna předvedla skvělý výkon. Domácí hráli vše přes dorostence Kubu Bočka, ten však tlak ustál a s přehledem bodoval. Výhra a vedení 3:2 se ukázala jako klíčový okamžik zápasu. Na 4:2 pro hosty navýšil singlista Smola těsnou výhrou 10:9 ve 3. setu. Hostující tým přibrzdila domácí 1.trojice proti zručské trojici Hána, Urban, Škudrna. Hosté po prvním prohraném setu sice opět druhý set vyhráli výrazně 10:3, bohužel ani tentokrát neprolomili „zakleté“ třetí sety. V tomto utkání se probudili domácí fandové, kteří hnali svůj tým za vyrovnáním. To však nepřipustila v zápase stoprocentní formace Holub, Smola, Vaňourek, která dalším hladkým vítězstvím zajistila svému týmu minimálně bod. Naději domácím alespoň na remízu vykřesala 1. dvojice. Stav 4:5. O tom, že oba body poputují na západ Čech, se postarala dvojice Urban, Smola vítězstvím  2:0.

Přípravu a zápas zhodnotil vedoucí týmu Tomáš Vaňourek:

„Celý tým uvítal odjezd na zápas o den dřív. Do vzdálenějších míst se nám to v minulosti vyplatilo. Po ubytování, které trochu zkomplikovala má manželka zapomenutými doklady, proběhla důkladnější taktická příprava na zápas. Utkání bylo bojovné, do stavu 2:2 se oba týmy vystřídaly ve vedení. Potom jsme odskočili na dvoubodový rozdíl. Jsem rád, že 3. dvojici zvládl Kuba Boček. Hrál trpělivě, s přehledem. Dalším důležitým bodem bylo zvládnuté utkání za stavu 4:3 pro nás. Diváci ožili, vytvořili pekelnou atmosféru a hnali svůj tým za vyrovnáním. Tato situace se opakovala i za stavu 5:4 pro nás. Zvládli jsme to. Teď nás doma čeká v sobotu v přímém souboji o 3. místo tým Horažďovic. Zvu všechny fanoušky nohejbalu do sportovního areálu ve Zruči od 14 hod.“

Průběh utkání:1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6

Sety: 9:15,  míče: 175:219

Mauermann, Kaplan - Urban, Smola  2:1  (9:10, 10:8, 10:8)

Procházka, Dvořáček - Holub, Hána   0:2    (6:10, 3:10)

Řípa, Dvořáček, Kaplan - Holub, Smola, Vaňourek   0:2  (2:10, 5:10)

Procházka, Mauermann, Šaroun - Hána, Kovanda, Urban 2:1    (10:9, 3:10, 10:8)

Řípa, Šaroun, stř.Holata - Boček, Škudrna   0:2   (6:10, 8:10)

Procházka - Smola   1:2   (9:10, 10:6, 9:10)

Řípa, Dvořáček, Kaplan - Hána, Škudrna, Urban 2:1  (10:5, 3:10, 10:8)

Holata, Procházka, Mauermann, stř. Kaplan - Holub, Smola, Vaňourek  0:2   (8:10, 6:10)

Mauermann, Kaplan - Holub, Hána 2:0   (10:9, 10:8)

Procházka, Dvořáček, stř. Havrda - Urban, Smola  0:2   (7:10, 1:10)

Utkání sledovalo 40 diváků, doba zápasu: 3hod 35 min.