8. kolo / I. Liga AC Zruč-Senec – NK Janovice 6:3

05.06.2014 15:00

Nepárová část rozhodla o výhře v derby

 

Západočeské derby přineslo všechno, co se jen dalo od něj požadovat. Krásné počasí, velmi slušná divácká návštěva, velká rivalita obou soupeřů, obrovský boj a především skvělý nohejbal. Od úvodní dvojice bylo jasné, že si soupeři nedají nic zadarmo. Štolka s Pavlem Stehlíkem museli tvrdě bojovat v koncovkách obou setů proti Nepodalovi s Bohatým. Poslední míč prvního setu se sice Stehlíkovi podařilo chytit, svůj útok ale neproměnil. Bohatý poté naštěstí ve ztížené pozici poslal míč do autu. Druhý set měl opět naprosto vyrovnaný průběh a rozhodl jediný bod. Opět patřil zručským. Elitní dvojice Janovic Turek, Macura však sebevědomě odpověděla. Domácí Urban se Smolou nebyli snadným soustem, proti sehranému tandemu to však nestačilo ani na set.
Na řadu přišly trojice, které dělaly našemu týmu v posledních utkáních nemalé problémy. Nastoupila tak osvědčená trojice z loňského roku Štolka, Pavel Stehlík, Voldřich. V první sadě ale nemohla proti Nepodalovu triu najít ten správný rytmus. To vstup do druhé sady byla jiná káva. Vedení 7:0 a výhra 10:1 mluví za vše. Štolkově formaci vydržela forma a koncentrovanost i do zkrácené sady a zaslouženě dostala Zruč opět do vedení. Znovu však kontrovala Macurova sestava. Vyrovnaný první set rozhodlo několik laciných chyb Vaňourka a Smoly v poli. Ve druhém už se nedařilo soupeři vzdorovat.
Poté přišel již obvyklý trhák zelenobílých v nepárové části. Kliment s Bočkem od začátku udávali tempo třetí dvojici a za celý zápas soupeře nepustili ani jednou do vedení. Bočkův smečovaný servis a Klimentova neomylná hra na útoku dělaly soupeři velké problémy. Na konci obou sad sice přišlo lehké podcenění, ale na výhře Zruče to nic nezměnilo. Přišel singl a tradiční souboj kapitánů obou týmů - Smoly a Macury. Na obvyklou dramatickou podívanou mezi těmito soupeři tentokrát nedošlo. Od prvních míčů bylo jasné, že janovický lídr odejde poprvé v utkání z kurtu jako poražený.
Dvoubodové vedení nabudilo domácí diváky, Macura a spol. však euforii rychle krotili. Štolkova formace nenavázala na její první utkání a po jasném průběhu bylo sníženo na 3:4. Následovalo nesmírně důležité utkání druhých trojic. Smola s Klimentem a Vaňourkem do něj vstoupili parádně. Především skvělým útokem si stále drželi mírný náskok a získali první set. Ve druhém setu už to byl koncert zelenobílých a do závěrečných dvojic vstupovala Zruč s jistotou bodu a psychickou výhodou navíc.
Rozuzlení a pravý vrchol derby přišel v předposledním možném zápase. Střet prvních dvojic přinesl neskutečnou řež a boj o každý balon. První dva sety také skončili nejtěsnějším rozdílem, pokaždé na jednu stranu. Tiebreak přivedl publikum do varu. Neustále se vedení přelévalo ze strany na stranu a musel rozhodnout poslední míč. Výhodu útoku měli Janovice. Zatažená obrana ovšem na Petra Turka zafungovala. Pavel Stehlík v krkolomné pozici nahrál míč na pásku a Štolka za divokých ovací lehounce uklidil míč za síť.
Bylo dobojováno a zelenobílé barvy mohly slavit. Nesmírně náročné utkání s našimi velkými rivaly a dobrými kamarády jsme zvládli a stále se držíme na druhém místě! (napsal PaS)

 

Vedoucí Zruče TOMÁŠ VAŇOUREK: „Dnes jsme podali bojovný, kolektivní výkon a zaslouženě získali dva důležité body. Utkání rozhodla střední pasáž, kde dobře zahráli Boček s Klimentem a hlavně Milan Smola v perfektně zahraném singlu proti Macurovi. Důležité bylo rovněž vítězství 2. otočené trojice Smola, Kliment, Vaňourek na 5:3 a také poslední zápas, který pro sebe ve 3. setu urvala dvojice Štolka, Pavel Stehlík nad Macurou a Turkem

 

Trenér Zruče Míla Štolka utkání zhodnotil slovy:  „Dnešní derby jsme zvládli dobře, zejména musím pochválit vloženou dvojici Kuba Boček Láďa Kliment a Milana Smolu za výborný výkon  v singlu proti Jirkovi Macurovi. Právě nepárová část rozhodla o vítězství našich barev. Kde musíme hru zvednout je druhá dvojice a trojka Pa Stehlík, Štolka, Voldřich.  Jinak děkuji všem hráčům za bojovnost a hlad po vítězství. Bylo to derby jak má být!“

 

Vedoucí Janovic MARTIN BOHATÝ: „I když byl tým ze Zruče jasným favoritem, do poslední chvíle jsme nechtěli připustit porážku. Bohužel papírové prognózy se ukázaly jako pravdivé a utkání nevyhnutelně spělo ke šťastnému konci pro domácí hráče.“

 

Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3

 

Štolka, Stehlík Pa. - Bohatý, Nepodal 2:0
Urban, Smola - Turek, Macura 0:2
Štolka, Stehlík Pa., Voldřich - Nepodal, Cibulka, Nedelkov 2:1
Smola, Kliment, Vaňourek (Knapp) - Macura, Turek, Bohatý 0:2
Kliment, Boček - Nedelkov, Cibulka 2:0
Smola - Macura 2:0

Štolka, Stehlík Pa., Voldřich - Macura, Turek, Bohatý 0:2
Smola, Kliment, Vaňourek - Nepodal, Cibulka, Nedelkov (Vyskot) 2:0
Štolka, Stehlík Pa. - Turek, Macura 2:1