6. kolo / I. Liga TJ Jiskra Aš - AC Zruč-Senec 6 : 3

08.05.2010 14:00

Zruč podlehla příušnicím

V zápase 6. kola cestovala nemocemi zdecimovaná Zruč do Aše. Pro nemoc zůstali doma Míla Štolka i Jan Kovanda. Po třech týdnech absence nastoupil Zdeněk Holub. Týmu navíc chyběli fluktuanti z B týmu hrající zápasy KP, a tudíž nastoupil v šesti lidech.

Začátek zápasu vyšel lépe Zruči. Dvojice Urban, Smola připravila 1. letošní prohru tandemu Hlaváček, Čermák. Za domácí vyrovnala sestava Oktábec,Kubín nad dvojicí Hána, Stehlík. 1:1.  Úvodní souboj trojic přinesl napínavou podívanou. Za stavu 9:9 ve 3. setu dali hráči Zruče regulérní bod, rozhodčí se však upísknul a balon se musel opakovat. Štěstí se tentokrát přiklonilo na stranu Aše. 2:1. I druhý zápas se rozhodoval ve 3. setu. Znovu patřil Aši. 3:1.

Střední pasáž patřila Zruči. Dvojice Holub, Vaňourek i singlista Smola zvítězili a vyrovnali stav zápasu na 3:3.

Trojice se tentokrát Zruči vůbec nevedli a obě otočené znovu vyhráli domácí. V posledním zápase dvojic se radovali domácí opět těsným vítězstvím ve 3. setu.

Po třech kolech absence kvůli nemoci se do sestavy vrátil matador Zdeněk Holub.

„ Myslím, že i v oslabené improvizované sestavě jsme soupeři kladli odpor a prohráli až po boji. Svědčí o tom i poměrně dost setů, které končily nejtěsněji 10:9, bohužel většinou pro soupeře. Nedařila se nám dnes hra trojic a výborně hrající domácí tak utkání výhrou ve všech trojicích rozhodli. Pochvalu zaslouží i domácí diváci, kteří vytvořili bouřlivou, ale korektní atmosféru zápasu.“ řekl k zápasu Zdeněk Holub.

Vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek přidal svoje hodnocení: „Přijeli jsme pouze v 6 hráčích. Náš tým zasáhly příušnice. Přesto jsme bojovali. Minimálně na remízu bylo. Poměr míčů byl vyrovnaný 198:195. Škoda 3. zápasu, který jsme prohráli chybou rozhodčího. Snad se do týdne dáme dohromady, nikdo již neulehne, abychom nemuseli požádat o odložení zápasu v derby se Startem Plzeň.“

Vedoucí Aše Lubomír Chynoranský měl příjemnější hodnocení:“ V utkání jsme potvrdili stoupající herní formu družstva a zaslouženě jsme uhráli vítězství. Dnes jsme velmi rádi za to, že náš zlepšený výkon z minulého týdne jsme dokázali potvrdit vítězstvím v tomto těžkém utkání. Soupeř byl houževnatý, nejvíce se líbil hráč Smola.
Z našich bych pochválil všechny hráče za obětavost, vyzdvihnout musím Milana Hlaváčka a Vlastu Kubína, kteří se největší měrou zasadili o naše vítězství. Diváci, kterých se sešlo na zápase asi 60, nás velmi povzbuzovali a pomohli nám dotáhnout celé utkání do vítězství a právem si mohli na závěr společně s hráči provést oblíbenou vítěznou mexickou vlnu. Utkání dobře řídili rozhodčí Veselý a Smutný.“

průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3

míče: 198:195, sety: 14:9,