5. kolo/II. liga: AC Zruč–Senec – Liapor Karlovy Vary B 6:0

02.05.2009 14:00

 

K zápasu 5. kola 2. ligy přijel do Zruče omlazený tým Liaporu Karlovy Vary, který se toužil odlepit z posledního místa druholigové tabulky. Domácí taktéž prahli po prvním letošním vítězství, kterým chtěli potvrdit zisk cenného bodu na horké půdě Pankráce. Zručtí nastoupili k utkání kompletní, i s připravenými fluktuanty, zkušeným Škudrnou a nadějným Bočkem. Naopak Vary dorazili pouze v šesti lidech a oslabení o J.Medka, který vypomáhal extraligovému áčku.

Zápas začal za nádherného počasí jasným vítězstvím obou domácích dvojek. Jak dvojice Holub, Hána, tak  Urban, Smola své zápasy jednoznačně zvládla a dostala domácí do vedení 2:0.  To navýšila trojice Holub, Smola, Vaňourek rovněž hladkým vítězstvím. Domácí trenér si potom dovolil do hry nasadit mladého Jakuba Bočka, který spolu sním a s M. Rychlým získali 4.bod. Mladý dorostenec Boček potom " potrénoval" dvojku, ve které nastoupil spolu s Jirkou Peterkou a oba tak upravili na 5:0. Tady měli hosté asi největší šanci na zisk bodu, jelikož domácí třetí dvojka dvou leváků se v mezihře a na náhře trošku hledala a zvítězila těsně v rozhodujícím třetím setu.  Zápas šel singlem ukončit Milan Smola, který " chamtivě" odmítl za sebe pustit do hry náhradníka. Domácí zvítězili v rekordním čase 6:0 a získali důležité 2 body.

 

Vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek utkání nehodnotil a spíše se díval na další důležité zápasy. „Teď jedeme v neděli do Prahy na Start a za 14 dní máme doma Vřesovou. Jsou to pro nás klíčová utkání, ve kterých chceme ukázat, že patříme do první poloviny tabulky. Chtěli bychom z obou zápasů získat co nejvíce bodů. Spokojený budu se 3 body “ sdělil své přání Tomáš Vaňourek.

 

K jednoznačnému průběhu zápasu se vyjádřil domácí Milan Smola. „ Jsem spokojený hlavně s přístupem všech spoluhráčů, zápas jsme nepodcenili a i přes slabý výkon hostů jsme nehráli na krásu, ale na výsledek. Takovýhle výsledkově „lehký“ zápas už jsme potřebovali. Věřím, že nám to pomůže i v následujících těžších utkáních.“

K nasazení dorostence Kuby Bočka Milan Smola poznamenává. „ Do třetí dvojky byl připraven Aleš Škudrna, ale bylo příhodné, že při vývoji utkání jsme mohli nasadit Kubu do druhé trojky a třetí dvojky aby se „otrkal“. Soupeř ho sice tolik neprověřil, ale na druhou stranu vítězná premiéra v domácím prostředí mu pomůže. Kuba to má jako jeden z mála mladých v hlavě srovnané a má výborný přístup“ oceňuje Milan Smola.