3.semifinále / I. Liga AC Zruč-Senec – Radotínský SK 5:1

22.09.2014 13:52

Zruč i podruhé přehrála Radotín a po roce je opět ve finále

Až třetí zápas mezi Zručí-Sencem a Radotínským SK musel rozhodnout o druhém finalistovi 1. ligy. Pražské Čakovice potvrdili roli největšího kandidáta na postup do extraligy a ve třetím utkání porazili v „pražské sérii“ Start Praha 5:1. Stejný výsledek se zrodil i ve zručské hale, do které byl zápas přesunut pro vytrvalý déšť.

Hned z kraje utkání došlo na trenérské šachy. Hosté prohodili pořadí úvodních dvojic a jako zahajovací sestavu nasadili Doubravu s Klabíkem. Hrající kouč Štolka reagoval duem Macura-Smola, které ukázalo, že na Klabíka s Doubravou prostě umí. Ve třetím vzájemném duelu znovu dokázali zachovat pevnější nervy v koncovkách setů a vybojovali první veledůležitou třísetovou bitvu. Po nevydařených vystoupení dvojice Štolka-Pavel Stehlík přišel další odvážný trenérský kousek a důvěru dostalo duo bratří Stehlíků. Radotínští Chytra s Müllerem se od začátku soustředili na staršího Petra, který jim však svým bezchybným útokem příliš šancí ubránit nedával. Když několik dobrých polařských zákroků přidal i mladší Pavel, i druhé dvojkové klání se stalo kořistí domácích.
Důležitý dvoubodový trhák donutil hosty rychle jednat. Do první trojice nastoupila elitní Doubravova sestava proti bratřím Stehlíkům doplněných blokařem Štolkou. Prostředí zručské tělocičny je však pro dvoumetrového ranaře Radotína jako stvořené a přes veškerou snahu se nedařilo jeho dělové útoky eliminovat. Když nepomohlo ani střídání Urbana za Pavla Stehlíka, bylo sníženo. Klíčové chvíle přišli v další trojkové přestřelce. První dvě měření sil Macurovi a Klabíkovi formace skončili posledním možným míčem a ani ve třetím zápase tomu nebylo jinak. Pohodovou výhru v prvním setu si zelenobílí pokazili několika zkaženými útoky v setu druhém. V závěru druhé sady ještě za Vaňourka naskočil Kliment, ale otočit průběh se mu nepodařilo. Zkrácená hra byla přetahovanou o každý míč. Za devítek si nejprve Vaňourek skvěle počíhal na Klabíkův kraťas a v pokračující výměně vystavil hostujícímu smečaři ráznou stopku nekompromisní Macurův blok.
V singlu pokračoval ve skvělém představení kapitán Zruče Milan Smola. Proti němu se postavil kapitán hostí Doubrava, který byl i díky rychlému halovému prostředí mírným favoritem. Začal však nervózně, čehož Smola dokonale využil. Druhý set začal Doubrava úřadovat a doslova zručského singlistu rozstřílel. Ani ve třetí sadě to na Smolovo vzepjetí nevypadalo, pak se ale ukázalo, proč je v singlu jen těžko k poražení. Za stavu 7:9 nesložil zbraně a trpělivě vracel prudké údery soupeře, který pod tíhou okamžiku chyboval. Skvělý obrat znamenal vedení Zruče 4:1 a finále bylo na dosah.
Tečku za semifinálovou sérií napsalo Štolkovo trio. Hostující hráči už byli vývojem utkání hodně nalomeni a překonání precizní zručské obrany pro ně bylo velikým problémem. Oba sety musel Radotín stále dotahovat a do vedení už se nedostal. Vytlučený Klabíkův blok odstartoval nadšené ovace zručských fanoušků.
Nádherná série s jedním pražským soupeřem je u konce, ve finále nás čeká soupeř z hlavního města ještě zvučnějšího jména. Čakovice se pyšní dlouhou tradicí a řadou výborných odchovanců. Ve finále budou sice favoritem, ale SK Start Praha minulý týden dokázal, že ani oni nejsou neporazitelní. (napsal PaS)

Vedoucí Zruče TOMÁŠ VAŇOUREK: „Dnes to byl opět pěkný, bojovný nohejbal, stejně jako celá série. Pochválit musím i družstvo Radotína. Dnešní výsledek vypadá jednoznačně, ale opět rozhodovaly koncovky setů. Dnes se nám podařil skvěle začátek utkání, když jsme vyhráli obě dvojice. Důležité bylo i vítězství druhé trojice opět posledním možným míčem ve 3. setu. To jsme soupeři odskočili na 3:1. Zápasem jednotlivců utkání gradovalo. Milanovi Smolovi se podařilo otočit 3. set ze stavu 7:9 a získat 4. bod. To jsme houževnatého soupeře definitivně zlomili. Pochvalu zaslouží všichni hráči i diváci. Sezona nekončí. V týdnu se připravíme na finále, na které si věříme.

Vedoucí Radotína LIBOR CHYTRA:  „ I přes počáteční prohry obou našich dvojic jsme věřili, že to hned v následujících trojicích odčiníme a skóre srovnáme. To se bohužel o jeden balon nestalo, a když  pak domácí zvládli i dramatický závěr v singlu a zvýšili na 4:1, tak se nám i přes naši urputnou snahu již nepodařilo duel otočit. Blahopřeji hráčům Zruče k postupu a zároveň oceňuji jejich férovost, kdy i ve vypjatých a  těžko posouditelných situacích ukázali svoje morální hodnoty.“

Vývoj utkání: 2:0, 2:1, 5:1

Macura, Smola - Doubrava, Klabík  2:1
Stehlík Pe., Stehlík Pa. - Chytra, Müller  2:0

Stehlík Pe., Stehlík Pa., Štolka (Urban) - Doubrava, Sehrig, Cihelka   0:2
Macura, Smola, Vaňourek (Kliment) - Klabík, Chytra, Müller    2:1
Smola - Doubrava    2:1
Stehlík Pe., Stehlík Pa., Štolka - Klabík, Chytra, Müller   2:0