3. kolo / I. liga AC Zruč-Senec - NK CLIMAX Vsetín 4:6

17.04.2010 14:00

V zápase 3. kola hostila dosud 100 % Zruč silný Vsetín, který v loňské sezoně vyhrál základní část 1. ligy. Hosté přijeli kompletní, domácím chyběl nemocný Zdeněk Holub a do zápasu bolest zad nepustila ani z béčka povolaného Aleše Škudrnu. Místo něho byl na rychlo povolán další fluktuant Michal Rychlý.
Vstup do zápasu měli domácí raketový. Jak dvojice Stehlík, Štolka, tak Urban se Smolou své dvojkové zápasy zvládli výhrou ve 3. setu. 1. trojice domácích potom navýšila na 3:0. Bohužel se Zruči rozpadla letos zatím 100 % úspěšná formace Zdeňka Holuba, kterého nahradil Jiří Urban. Hosté snížili. 3. dvojice letos zatím Zruč vyhrávala. Bohužel dnes sehrané duo Hána, Holub musel nahradit tandem Hána- Rychlý, který podlehl ve 3. setu. Když v singlu hostující Marek Novosad přetlačil Milana Smolu, bylo vyrovnáno. V prvním otočeném zápase trojic vyhráli hosté znovu až ve 3. setu. Domácí potom ve složení Hána, Urban, Vaňourek zkoušeli vyrovnat. Zápas se znovu lámal ve 3. setu, za stavu 7:5 pro Zruč však skvěle zahrál na bloku hostující Padyšák a set otočil. Přesto domácí nesložili zbraně a hnáni skvělým publikem dostali zápas do poslední dvojice. Duo Štolka, Stehlík zvítězilo 10:9 ve 3. setu nad dvojicí Gebel, Novosad, když ve 2. i 3. setu dohánělo 4 bodovou ztrátu. Zejména zvraty ve třetím zkráceném setu, kdy domácí šli do vedení 7:5, pak však několika chybami nechali hosty otočit na 7:9 a nakonec tento set ještě vyhrát,  přiváděli dnes vynikajíci obecenstvo do varu. 4:5. V posledním utkání se radovali hosté, kteří si tak odvážejí ze Zruče těsné a šťastné vítězství 6:4.

K zápasu promluvil nahrávač domácího týmu Jan Kovanda: „ Byl to dnes velmi vyrovnaný zápas. Hosté uplatnili zkušenosti a klid v koncovkách setů. Měli jsme výborný začátek a po vedení 3:0 jsem věřil v bod a remízu. Nevyšla nám dnes střední pasáž zápasu, kdy rozhodla prohra 3. dvojice a singlu. Nemám z toho však špatný pocit. Všichni bojovali a dřeli do posledního míče. Musím poděkovat dnes skvělým fanouškům, kteří vytvořili skvělou kulisu a hnali nás. Utkání by dnes slušela spíše remíza“.

Za týden nás čeká další těžký zápas v Janovicích, které jsou naším dlouholetým rivalem. Diváci ve Zruči půjdou na nohejbal za 14 dní, kdy v Sobotu 1.5. od 14:00 hod  hostíme tým SK Bělá.

Průběh utkání: 3:0, 3:5, 4:5, 4:6
míče: 220:240, Diváků: 64, Doba utkání: 3 hod. 40 min.