3. kolo 1. liga: TJ Avia Čakovice „B“ – AC Zruč-Senec 2004 5:5

11.05.2017 20:29

TJ Avia Čakovice „B“ – AC Zruč-Senec 2004 5:5

Nevlídné počasí přivítalo zručské nohejbalisty v pražských Čakovicích v rámci třetího kola první ligy. Pražané se navíc na svém hřišti opírají o silné domácí prostředí a také o služby jednoho z největších nohejbalových talentů současnosti a opory svého extraligového áčka – Jiřího Kalouse. Když k tomu připočteme stále se lepšící mladý čakovický kádr, Čakovice jsou doma těžkým soupeřem.
Zruč ale začala skvěle, když zcela vyrovnaný zápas prvních dvojic nezvládl v koncovce tiebreaku mladší z bratří Kalousů. Rychlý s Knappem tak po výborném výkonu připsali první bod. Na 2:0 zvýšili Štolka a Stehlík, když v obou setech dokázali za stavu 9:9 udržet pevnější nervy než Poncar se Zelbou.
Další bitva propukla mezi prvními trojicemi a Štolka a spol. tentokrát obě slibně rozjeté sady ztratila. Štolka neměl svůj den, přesvědčivě nezahráli ani Stehlík s Bočkem a rozhodoval tak skvělý útok Jiřího Kalouse. Soupeři si nadále nic nedarovali. Trio Rychlý – Sušánka – Knapp začalo výborně, na straně Čakovic se však rozjel zkušený Hofmann a blokař Zelba, jejichž zásluhou Pražané vydřeli tiebreak. Utkání vyvrcholilo poslední možnou výměnou. Sušánka dal přednost Rychlému a ten nekompromisně bodoval.
Vedení 3:1 vypadalo slibně a ještě nadějnější stav svítil na ukazateli skóre po vložené dvojici, kde se konečně prosadili Sušánka s Bočkem. Oba dva nahrávači podali téměř bezchybný výkon a zaslouženě zvítězili. Pak ale začal úřadovat tahoun domácích – Jiří Kalous. Nejprve v singlu vymazal Bočka, aby hned vzápětí předvedl suverénní výkon v první odvetě trojic. Rychlého trojice se rvala srdnatě. Na vítězství to nestačilo i proto, že ve druhé sadě zahrál Kalous snad sedm „šlapaných“ kraťasů.
Minimálně remízu pro hosty pak především díky dobré obraně a několika povedeným Stehlíkovým úderům zajistila Štolkova formace. Závěr však patřil Pražanům. Bratři Kalousové snížili proti nevýraznému tandemu Štolka – Stehlík a v infarktovém posledním utkání došli Knappovi s Rychlým síly, čehož rozjetí domácí využili k vyrovnání celkové skóre.
Zápas byl od začátku do konce naprosto vyrovnaný a remíza je tak spravedlivým rozuzlením. Bod z horké čakovické půdy může být v konečném zúčtování důležitým plusem.

 

TJ Avia Čakovice „B“ – AC Zruč-Senec 2004 5:5
(0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5, 5:5)

Kalous J., Kalous Z. – Rychlý, Knapp 1:2
Poncar, Zelba – Štolka, Stehlík 0:2
Kalous J., Zelba, Sadílek – Štolka, Stehlík, Boček 2:0
Kalous Z., Poncar, Schneider (Hofmann) – Rychlý, Knapp, Sušánka 1:2
Hofmann, Sadílek (Schneider) – Boček, Sušánka 0:2
Kalous J. - Boček 2:0
Kalous J., Zelba, Sadílek – Rychlý, Knapp, Sušánka 2:0
Kalous Z., Poncar, Hofmann - Štolka, Stehlík, Boček 0:2
Kalous J., Kalous Z. - Štolka, Stehlík 2:0
Poncar, Zelba – Rychlý, Knapp 2:1