2. kolo 1. liga: AC Zruč-Senec 2004 – SK Start Praha 6:2

11.05.2017 20:28

AC Zruč-Senec 2004 – SK Start Praha 6:2

První domácí utkání Zruče-Sence v sezóně 2017 bylo kvůli téměř zimním podmínkám přesunuto do haly, kde si zelenobílí připsali druhé vysoké vítězství.

Stejně jako v prvním kole s Přerovem vstoupili zručští do zápasu výborně. Hned v úvodu šlápli na plyn domácí kapitán Stehlík se Štolkou proti nově složenému tandemu Klabík – Kaplan. Pražané drželi krok vždy jen do půlky obou setů a brzy odcházeli z hřiště poraženi. Na dobrý výkon první dvojice vzápětí navázali Rychlý a Knapp proti extraligové posile Startu Kupskému, kterému sekundoval blokař Novák. Oba dva domácí borci hráli téměř bezchybně a potěšili asi dvě desítky fanoušků, které neodradilo studené počasí a přesun do tělocvičny.

Vedení 2:0 nohejbalisty Zruče uklidnilo a i první set trojic zvládla Štolkova formace proti té Sachlově bez větších problémů. Pak však začala hra skřípat a Bočkovi se Štolkou dal trenér domácích oddechnout před třetí rozhodující sadou, když je na několik míčů nahradil Vaňourkem a mladík Schicker. Do tiebreaku šli Západočeši znovu v zahajovací sestavě a nepovolili Sachlovi a spol. ani bod. Nutno říci, že jim k tomu pomohl právě ranař Sachl, který závěr vůbec nezvládl a zkazil, do čeho kopl. Mírné vzepjetí Startu pak podpořilo Novákovo trio, které rychle získalo první set proti Rychlému s Knappem a Sušánkou. V průběhu setu druhého se rozjeli oba zručští smečaři a soupeřova hra se znovu začala pod tlakem bortit, což vyústilo v až nečekaně pohodlné vedení 4:0 pro domácí.

Pak přišla krátká epizoda Startu Praha. Tůma se Sachlem a střídajícím Bálkem měli velké problémy proti dobře hrajícímu dorostenci Schickerovi s Bočkem, avšak poslední míč urvali pro sebe. V druhém setu již hosté přece jen našli recept na Schickerovi smeče a poprvé snížili skóre utkání. Další snížení zařídil kapitán Startu Tůma, když v singlu plném laciných chyb porazil Knappa.
Trojka vedená Novákem pak chtěla přiblížit Pražany na dostřel a zdramatizovat téměř ztracené utkání, ale Štolka, Stehlík a Boček už další zápletku po přesvědčivém výkonu nepřipustili. Po pomalém rozjezdu trojky vedené Honzou Rychlým se poslední zápas dne rozhodl ve zkrácené sadě, kde kromě několika skvělých bloků zručského dlouhána opět kazil Sachl a bylo rozhodnuto.

K pohodlnému vítězství nám pomohl soupeř, který nezvládal koncovky setů a hodně v nich chyboval. Start má však každoročně pomalý rozjezd a v průběhu soutěže nabírá na síle, což jistě ještě mnoho soupeřů pocítí.

 

AC Zruč-Senec 2004 – SK Start Praha 6:2
(4:0, 4:2, 6:2)

Štolka, Stehlík – Klabík, Kaplan 2:0
Rychlý, Knapp – Novák, Kupský 2:0
Štolka, Stehlík, Boček – Sachl, Tůma, Bálek 2:1
Rychlý, Knapp, Sušánka – Novák, Klabík, Kupský 2:1
Boček, Schicker (Sušánka) – Tůma, Sachl (Bálek) 0:2
Knapp – Tůma 1:2
Štolka, Stehlík, Boček – Novák, Klabík, Kupský (Kaplan) 2:0
Rychlý, Knapp, Sušánka - Pokorný, Tůma, Bálek (Sachl) 2:1