13. kolo/ I. liga AC Zruč Senec 2004 - SK Start Praha 6:3

22.06.2015 16:45

V posledním domácím zápase zručských nohejbalistů před letní pauzou dorazil na západ Čech SK Start Praha, který se ještě mohl poprat o postup do play off. Zručská tvrz však zůstala po celou základní část nedobytná. I posedmé se na zručském areálu radovali zelenobílí.

Od úvodu se ovšem hrál velice vyrovnaný zápas. Tandem Štolka – Pavel Stehlík hraje ve velké pohodě a v první dvojce s přehledem vyprovodil z kurtu Kačírka s Hvězdou. Za hosty zakontroval Sachl s Tůmou po nejtěsnější výhře nad Petrem Stehlíkem a Smolou.  Domácí mohla především zamrzet koncovka první sady. Ani tři útoky v poslední výměně na její zisk nestačili. Vyrovnaný boj to byl až do posledního míče třetího setu, ve kterém Sachl z těžké nahrávky nahodil blok Petra Stehlíka, kterého přitom zřejmě omylem stáhl do sítě.

Trenér Aleš Škudrna udělal změnu v elitní Štolkově formaci, která v posledních týdnech nehrála tak přesvědčivě jako v úvodu sezóny. Bočka na nahrávce nahradil Vaňourek a i on se zasloužil o velmi dobrý výkon a jasnou výhru nad Tůmovou sestavou. Dobře se ze začátku prezentovala i trojka bratří Stehlíků s Klimentem na bloku. Ten byl na útoku nechytatelný. Ve druhé sadě se však projevila horší stránka této sestavy. Na skvělý vstup se nezdařilo navázat a přišlo hodně zbytečně zkažených smečí a na hřiště naskočil Rychlý. Díky skvělému smečovanému servisu Pavla Stehlíka se až pětibodový náskok Startu vypařil, ale za devítek Sachl rozhodl smečí podél bloku. Tiebreak už měl celkem jasný průběh a Pražané znovu srovnali.

Přestože střední pasáž není v tomto ročníku naší nejsilnější stránkou, tentokrát vyšla dokonale. Rychlý s Bočkem sice střídali hezké momenty s těmi méně povedenými, nakonec si však celkem v poklidu dokráčeli pro vítězství. Soupeři chyběl smečař Novák a kvalitu jejich třetí dvojice to jistě ovlivnilo. Hezkou podívanou přinesl souboj Smoly a Tůmy v singlu. Pražský ranař po pomalejším rozjezdu přestal kazit a zahrál několik nechytatelných míčů. Zkušená hra zručského kapitána ale přinesla ve zkrácené sadě ovoce. Tůma hrál na hranici rizika a v koncovce tlak neustál.

Už na 5:2 zvýšili po přesvědčivém představení Štolka a spol. Na zručského tahouna je letos spolehnutí a doufejme, že takto stabilní formu si přenese i do posledního utkání základní části proti Žatci. První šanci na ukončení utkání ještě zručští nevyužili. Pavel Stehlík postrádá na smeči větší jistotu a Kliment ani střídající Rychlý také nezahráli bez chyb. I když se podařilo utkání zdramatizovat, tak ve třetím setu již domácím smečařům chyběla jiskra.

Pražané tak vycítili šanci celé utkání ještě zdramatizovat, ale Štolka s Pavlem Stehlíkem byli zásadně proti. Kromě malého zaváhání v úvodu první sady muselo být všem přítomným divákům jasné, že po tomto klání už se bude slavit. Nakonec ani jeden ze setů nepřinesl náznak dramatické koncovky a fanoušci mohli jásat.

Pražané nás před veledůležitým utkáním dobře prověřili. Pochválit musíme tradičního lídra Štolku, který přispěl k zasloužené výhře čtyřmi body, když neprohrál jediný set. Poslední kolo základní části bude hodně zajímavé, protože ho okoření nejen přímý souboj o první místo (Žatec-Zruč), ale také bitva tváří v tvář o poslední postupovou příčku mezi Prostějovem a Čakovicemi „B“.

 

 

AC Zruč-Senec 2004 – SK Start Praha 6:3 (1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3)

 

Štolka, Stehlík Pa. – Hvězda, Kačírek 2:0

Smola, Stehlík Pe. – Sachl, Tůma 1:2

Štolka, Smola, Vaňourek – Tůma, Kačírek, Pokorný 2:0

Stehlík Pa., Stehlík Pe., Kliment (Rychlý) – Sachl, Hvězda, Bálek 1:2

Boček, Rychlý – Bálek, Pokorný (Zátka) 2:0

Smola – Tůma 2:1

Štolka, Smola, Vaňourek – Sachl, Hvězda, Bálek 2:0

Stehlík Pa., Stehlík Pe., Kliment (Rychlý) - Tůma, Kačírek, Pokorný 1:2

Štolka, Stehlík Pa. – Sachl, Tůma 2:0

 

Rozhodčí: Veselý, Kastner

Diváci: 60