12. kolo / I. Liga AC Zruč-Senec - TJ Spartak Přerov 6:1

22.07.2014 16:59

Ve Zruči se v sobotu slavil postup do play-off

 

Přímý souboj o postup do play off měl přinést velikou bitvu a naprosto vyrovnanou partii. Realita však byl docela jiná a Zruč-Senec si suverénním vítězství zajistil druhou pozici. Začátek utkání však tak jednoznačný rozhodně nebyl. Hosté sice přijeli bez své opory Zemánka, který léčí poraněný stehenní sval, ale do úvodních dvojic vstoupili bez ostychu. 
Pavlovi Stehlíkovi dělal velké problémy smečovaný servis Tomáše Miklíka a první set tak patřil hostům. Zlepšený výkon domácího dua vyústil v jasnou výhru ve druhé sadě a rozhodl tiebreak. Na zručských hráčích byla patrná nervozita, z čehož pramenily laciné chyby na útoku a nejisté zákroky v poli. Rozuzlení přinesl až poslední míč. Po domluvené obraně zručských ho získal skvělým blokem Štolka. Další zápas přinesl opět třísetovou bitvu. Smola s Urbanem začali nervózně, a stejně jako hra první dvojice, i ta jejich měla k ideálu daleko. Nicméně i oni měli k výhře poměrně blízko. Technický úder Ondřeje Miklíka za stavu 9:9 skvěle vyběhl Urban, jeho tvrdý úder však zázračně vytáhl Miklík a napodruhé už se nemýlil. 
Kdo po naprosto vyrovnaných dvojkách očekával napínavou řež, musel být zklamán. V dalším průběhu utkání Moravané příliš nezlobili a body už přibývaly jen na straně Zruče-Sence. Do vedení dostala zelenobílé trojice bratří Stehlíků s ranařem Štolkou. Oběma smečařům hodně pomohla výměna na postu nahrávače a obzvláště Štolka byl konečně pravým tahounem, jak se od něj před sezónou očekávalo. Další trojice dopadla opět lépe pro Zruč. Na post blokaře se po dvou absencích vrátil Kliment a nevedl si vůbec špatně. Zápas musel opět rozhodnout třetí set, kde vítězství domácí doslova ubojovali.
Vedení 3:1 po trojicích dodalo zručským potřebný klid. Třetí dvojici zvládli Petr Stehlík s Klimentem téměř v suchém triku. První set stačilo prvnímu jmenovanému pouze podávat a nešťastní hosté nebyli schopni překopnout síť. Druhý byl o něco vyrovnanější především vinou naprostého uspání domácí dvojice, ovšem i tak nebylo o vítězi pochyb. Při absenci přerovského Zemánka nastoupil do zápasu jednotlivců T. Miklík. Na hře obou singlistů byla vidět rozdílná herní praxe v této disciplíně. Miklík bojoval o každý balón, ale Milan Smola dokázal v důležitých chvílích vždy zachovat pevnější nervy a radoval se z poměrně hladké výhry. Utkání tak nabralo rychlý spád a zelenobílý za ovací slušné divácké návštěvy hodlali soupeře dorazit. Podařilo se jim to hned na první pokus, i když výhra se nerodila lehce. Po prospaném začátku se na smeči chytl Pavel Stehlík a Zruč dotáhla až 4-bodový náskok Přerova. V závěru setu však oba smečaři v zelenobílém zachybovali a hostům patřil první set. Ve druhém však přišla krasojízda Štolkovi formace. Především ústřední postava zručské trojice Štolka proměňoval jeden útok za druhým. Rozjetý vlak se už přerovským zastavit nepodařilo a tak mohli všichni návštěvníci posledního jarního klání slavit. Skvělá atmosféra ve zručském areálu pokračovala až do nočních hodin. Celkový výsledek je sice jednoznačný, ale především první polovina zápasu od nás tak přesvědčivá nebyla. Důležitost utkání a velká očekávání nám trochu svazovali nohy, touha po vítězství a postupu do play off však byla na naší straně rozhodně silnější než u soupeře. V semifinálovém duelu se na podzim utkáme se třetím týmem první ligy, kterým bude buď Start Praha, nebo Radotínský SK. (napsal PaS)

 

Vedoucí Zruče TOMÁŠ VAŇOUREK: „Důležité utkání jsme zvládli, získali jsme dva body a po základní části obsadili druhé místo. Od stavu 1:1 jsme byli lepším a bojovnějším týmem. Střetnutí definitivně zlomila střední pasáž. Přes letní přestávku se připravíme na play-off. Letošní základní část první ligy byla vyrovnaná, bohužel ovlivněna anulováním výsledků Janovic. Pánové na ČNS by se měli zamyslet nad problematikou mládeže a nelikvidovat každým rokem ligové kluby. Určitě je větším problémem úbytek mládeže, než inkasovat pokuty za např. o jednu minutu později zaslanou SMS s výsledkem či zpožděnou zprávu o utkání. Také by bylo vhodnější investovat peníze do mládeže a méně cestovat na nesmyslné exhibiční turnaje.“

 

Trenér Přerova ONDŘEJ MIKLÍK:  „Přijeli jsme ve velmi oslabené sestavě a podle toho vypadá i výsledek. Zlomovým momentem byl prohraný zápas třetí trojice.“

 

Rozhodčí: Michal Kastner, Jirka Holub

Diváci: cca 50

Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 6:1

 

Štolka, Stehlík Pa. - Milík T., Blažek   2:1
Urban, Smola - Miklík O., Štefan   1:2
Štolka, Stehlík Pa., Stehlík Pe. - Blažek, Miklík T., Bergmann   2:0
Smola, Kliment, Vaňourek - Miklík O., Štefan, Doležel   2:1
Kliment, Stehlík Pe. - Doležel, Bergmann   2:0
Smola - Miklík T.   2:0
Štolka, Stehlí
 k Pa., Stehlík Pe. -  Miklík O., Štefan, Doležel   2:1