12. kolo I. liga AC Zruč-Senec 2004 - Radotínský SK 6:2

16.06.2015 14:15

Vzhledem k tomu, že do zručského areálu přicestoval poslední tým tabulky, kterému navíc chyběl Frank a Volejník, hraničila pravděpodobnost výhry domácích téměř s jistotou. Lídr tabulky nepředvedl nijak oslnivý výkon, v poklidu ale svou vedoucí pozici uhájil. Vše tedy nasvědčuje tomu, že o vítězi základní části rozhodne úplně poslední kolo – přímý souboj Zruče a Žatce.

Duel s Radotínem odstartovala nepříliš záživná první dvojka. Hosté obětovali Voitha s Kletečkou a Štolka s Pavlem Stehlíkem v ospalém tempu utrpěli vítězství. Radotín vsadil vše na jednu kartu, tedy na sestavu Müller – Chytra, které ve trojici doplnil Klabík. První krok jim vyšel. Petr Stehlík a kapitán Smola se vůbec nemohli dostat do rytmu a ztratili těsně první sadu. Druhá sada nezačala o moc lépe, takže na plac se místo Smoly podíval Kliment. Ani ten však nedokázal v pohodě hrající Pražany přibrzdit.

Znovu do vedení dostala zelenobílé Štolkova formace, které byla předhozena sestava téměř krajské úrovně. Radotínští ve druhém setu sice zabojovali, Štolka a spol. hráli hodně pod své možnosti, přesto nebylo o vítězi pochyb. Po předpokládané výhře elitního zručského tria se čekal vyrovnanější souboj mezi trojicí bratří Stehlíků s Rychlým a tahouny Radotína. V první sadě tomu tak skutečně bylo. Zruč po slibném začátku zbytečně zkazila několik míčů a dostala soupeře na koně. Hosté ale vedení 9:8 nedokázali využít. Na devítky srovnával Pavel Stehlík a rozhodující bod po dobré obraně získal přesnou smečí Rychlý. Druhý set se nesl ve znamení skvělého výkonu Honzy Rychlého, který soupeře nekompromisně rozstřílel.

Vydařený zápas odehrál Rychlý spolu s Kubou Bočkem také ve třetí dvojici. Oba zručští leváci si sice neodpustili totální výpadek v koncovce druhé sady, když promarnili snad pět mečbolů, ve třetí sadě však už žádné komplikace nepřipustili. Tímto zápasem také zhasla poslední naděje pro pražský celek. Smola si totiž po nepříliš povedeném výkonu ve dvojici spravil chuť a Müllerovi v singlu nedal nejmenší šanci.

Na lavičce i v publiku se poté očekávalo, že utkání zakončí Štolkova formace proti Klabíkovi s Chytrou a Müllerem. Domácí nejsilnější sestava se však v posledních týdnech trápí a souhra nefunguje jako v úvodu sezóny. Radotínští si toho rychle všimli a především zásluhou dobré obrany a razantním úderům Standy Klabíka se postarali o prodloužení sobotního klání. I oni sami ale museli vědět, že další bod už těžko přidají. Zručská trojice nastoupila k poslednímu zápasu dne v obměněné sestavě, když jediným stejným hráčem zůstal Pavel Stehlík, kterého doplnil Vaňourek a Kliment. Při vší úctě k hráčům soupeře je nutno říci, že rozdíl v kvalitě obou trojic byl hodně evidentní a tak na straně hostů nebylo pouhých šest uhraných míčům v obou setech nic nečekaného.

Povinné vítězství nad posledním týmem 1. ligy se neslo v přátelském duchu a není třeba ho přeceňovat. Radotínu se letos nedaří a navíc nepřijel kompletní. Těžko říct, do jaké míry slabší soupeř způsobil náš podprůměrný výkon, ale rozhodně je to důvod k zamyšlení a především impuls k poctivému tréninku. S takovou hrou bychom totiž v posledních dvou kolech vedoucí pozici určitě neudrželi.

 

 

AC Zruč-Senec 2004 - Radotínský SK 6:2

 

Štolka, Stehlík Pa. - Voith, Kletečka 2:0
Smola, Stehlík Pe. (Kliment) - Chytra, Müller 0:2
Stehlík Pa., Stehlík Pe., Rychlý - Chytra, Müller, Klabík 2:0
Štolka, Smola, Boček - Voith, Kletečka, Krajčí 2:0
Boček, Rychlý - Klabík, Krajčí 2:1
Smola - Müller 2:0
Štolka, Smola, Boček - Chytra, Müller, Klabík 0:2
Stehlík Pa., Kliment, Vaňourek - Voith, Kletečka, Krajčí 2:0

Štolka, Smola, Boček - Votih, Kletečka, Krajčí 2:0

Boček, Rychlý - Klabík, Krajčí 2:1

Smola – Müller 2:0

Štolka, Smola, Boček - Chytra, Müller, Klabík 0:2

Stehlík Pa., Kliment, Vaňourek - Votih, Kletečka, Krajčí 2:0

 

Rozhodčí: Kastner, Veselý

Diváci: 45