11. kolo / I. Liga Radotínský SK - AC Zruč-Senec 6:2

24.06.2014 14:29

Kuba Boček sám na všechno nestačil, v Radotíně jsme zaslouženě prohráli

 

Závěr základní části se blíží a kromě suverénních Čakovic nemá v boji o play off nikdo nic jisté. Ve hře jsou stále 4 mužstva, která se poperou o tři zbývající postupová místa. Před soubojem s přímým konkurentem Radotínským SK jsme sice měli nejlepší výchozí pozici, ovšem také nejtěžší los. Bohužel naše mužstvo se nepyšní zrovna nejlepší formou, a tak jsme v Praze nepodali výkon hodný adepta na play off.
Už od prvního zápasu bylo patrné, že v sobotu nebyl zkrátka náš den. První set byl ze strany Urbana se Smolou hodně nepovedený. Soupeře to trochu ukolébalo a zápas se pomalu otáčel na stranu Zruče. Bohužel ani vedení 8:7 v tiebreaku nestačilo. Domácí se zaměřili na Smolu a ten si s tvrdým Doubravovým smečovaným servis úplně neporadil. Do druhého utkání vstoupili zručští opět lehkovážně a soupeř utekl na rozdíl 3 bodů. I když se podařilo dotáhnout náskok a chytit následující útok, mezihra se nezdařila a soupeř na druhý pokus nezaváhal. Vedení už udržel a dobře vstoupil i do druhého setu. Pak ale Štolka s Pavlem Stehlíkem zabrali a otočili jeho průběh z 5:7 na 9:7. I takový náskok se však dá promarnit. Oba hráči v zelenobílých dresech názorně předvedli, proč se jindy spolehlivým tahounům v poslední době nedaří. Nejprve zkažený servis, poté dvě chyby Štolky na útoku a Radotínu stačilo jen podávat a vítězství mu spadlo do klína. 
Vlastní nedůsledností prohrané dvojice západočeský tým hodně nalomily a v nepovedeném výkonu pokračoval i nadále. Velmi dobrý první set trojice Smola, Urban, Vaňourek byl brzy zapomenut po nezvládnutém setu druhém. Třetí byl z naší strany opět trápením, i když domácí Klabík dělal, co mohl, aby nám první bod věnoval. Nestačilo to. Za devítek Milan Smola třikrát nedůrazně útočil, zákonitě tak musel přijít trest. Klabíkovi stačil jeden povedený úder, aby rozhodl třetí set. A pro náš sobotní zápas na Radotíně typickým způsobem. Jeho kraťas se jen tak tak překulil přes pásku, škrtl Urbanův blok a Vaňourek už míč stihnout nedokázal. Další zápas odehrála Štolkova formace s Pavlem Stehlík a Voldřichem. Nutno říci, že tato trojice hraje nasazenou sestavu snad už jen ze zvyku. Naprosto bezkrevný výkon a téměř žádná týmová chemie z této trojice přímo sálá. Pro skvěle smečujícího Doubravu byli snadným soustem. 
Z ospalého výkonu zelenobílých dokázal vystoupit pouze fluktuant Boček. Ve třetí dvojce s Petrem Stehlíkem sehráli slušný výkon a alespoň přibrzdili radotínský expres. Domácí rozhodně nebyli lehkým soupeřem, neboť bojovali i o lepší vzájemný zápas, který může hrát v závěrečné kalkulaci důležitou roli. Kuba Boček byl od začátku velmi jistý v poli i na útoku, Petr Stehlík přidal spolehlivou náhru a společně připsali první bod na stranu Zruče. Následující zápas singlistů však znovu vrátil Západočechy do smutné reality sobotního radotínského trápení. Smola na Doubravu neměl nárok a ukazatel skóre říkal 5:1 pro domácí.
Alespoň jeden povedený zápas si připsalo duo Pavel Stehlík a Štolka, které v odvetné trojici doplnil namísto Voldřicha Boček. Na rozdíl od prvního hladce prohraného zápasu působila nově složená trojice uvolněně a hlavně týmově. Výsledkem byla sebevědomá výhra ve dvou setech, která už ale byla jen kosmetickou úpravou konečného výsledku. Doubravova formace totiž ukončila veškeré naděje na vzepjetí zručského celku. Smola s Urbanem a Petrem Stehlíkem nesehráli vůbec špatné utkání proti českému reprezentantovi, avšak v napjatých koncovkách obou setů byl na útoku domácí kapitán důraznější než ten v zelenobílém. 
Utkání tak skončilo poměrně jasným výsledkem, který jednoznačně způsobil náš velice vlažný začátek. Doufejme, že jsme si „den blbec“ vybrali už v pražském utkání a příští domácí zápas „o všechno“ s Přerovem předvedeme bojovnou a sebevědomou tvář našeho celku. (napsal PaS)

 

Vedoucí Zruče TOMÁŠ VAŇOUREK: „Dnes nám zápas nevyšel. Takhle se o play-off nehraje. Věřím, že se dá mužstvo přes týden do pořádku a doma poslední zápas základní části s Přerovem urve. Očekáváme slušnou diváckou kulisu. Nejlepším hráčem dnešního utkání byl Jirka Doubrava, kterému zdejší prostředí vyhovuje,stejně jako silně přehuštěné balony. To však není výmluva za dnešní předvedenou hru. Jediné plus  dnešního utkání je, pokud by po posledním kole rozhodoval vzájemný zápas, tak máme lepší bilance z dvojutkání s Radotínem.“

 

 

Vývoj utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2

 

Doubrava, Klabík - Urban, Smola 2:1
Chytra, Müller - Štolka, Stehlík Pa. 2:0
Klabík, Müller, Cihelka - Urban, Smola, Vaňourek 2:1
Doubrava, Chytra, Sehrig - Štolka, Stehlík Pa., Voldřich (Boček) 2:0
Cihelka, Voith (Sehrig) - Stehlík Pe., Boček 0:2
Doubrava - Smola 2:0
Klabík, Müller, Cihelka - Štolka, Stehlík Pa., Boček 0:2
Doubrava, Chytra, Sehrig - Urban, Smola, Stehlík Pe. 2:0