11. kolo / I. Liga PKS Žďár nad Sázavou - AC Zruč-Senec 4:6

16.04.2014 15:23

Po lítém boji jsme nakonec ze Ždáru přivezli oba body

 

Vikendové počasí nám konečně přálo, takže jsme se mohli těšit na jedno z mála našich letošních utkání odehraných pod širým nebem. K našim soupeřům ze Žďáru nad Sázavou jsme dorazili nekompletní, neboť nám chyběl smečař a blokař Petr Pivnička, který reprezentoval Českou republiku na juniorském mezinárodní turnaji v Kodani. Dále jsme se museli obejít bez všech fluktuantů, kteří nám v průběhu celé sezony velmi pomáhají, dnes však měli vlastní povinnosti v podobě domácího dvouzápasu. V neposlední řadě nám také chyběl kouč Václav Hána a jeho pokyny od postranní čáry. Soupeř se ovšem také potýkal s vlastními problémy. Z různých důvodů mu chyběla podstatná část druhé sestavy, což se nakonec ukázalo jako rozhodující.
Úvodní dvojice předznamenaly vývoj celého zápasu, který se nesl v duchu vyrovnaných soubojů s elitní žďárskou formací a zcela jednoznačným vítězství nad oslabenou druhou sestavou. V první dvojici tedy svedli Urban se Smolou třísetovou bitvu proti Hronovi s Krátkým. Utkání rozhodl náš skvělý vstup do třetího setu a nutno též zmínit sportovní gesto Karla Hrona, který se zachoval v duchu fair play a za vypjatého stavu se přiznal k teči na bloku, kterou rozhodčí nepostřehli. Set přesto dospěl do stavu 9:9. Jirka Urban ukázal pevné nervy a svým typickým způsobem "flusnul" míč nechytatelně po síti. Druhá sestava Žďáru nekladla téměř žádný odpor a tak jsme vedli 2:0. Porážku v první dvojici oplatili Hron s Krátkým (a L. Nejedlým) Urbanovi a Smolovi ( s Vaňourkem) v první trojici. Naše sestava předvedla příliš mnoho nevynucených chyb a dobře hrající domácí bez větších komplikací vyhráli. Po snadné výhře naší nasazené trojice jsme se dostali do slibného vedení 3:1.
Následovala ovšem střední pasáž utkání, kde mají Žďárští velký klenot v podobě singlového reprezentanta Hrona. Nejprve však přišla na řadu třetí dvojice, v níž jsme museli hodně improvizovat. Nastoupila dvojice trojkových specialistů Vaňourek s Voldřichem. S tímto bodem jsme příliš nepočítali, ovšem o to překvapivější byl pohled na suverénní výkon našich malých velkých mužů. Soupeřovi na začátku obou setů odskočili na rozdíl dvou až tří bodů a neomylným útokem mu nedali šanci na zvrat. V singlu se utkali nepochybně dva nejlepší singlisté 1. ligy a na hře to bylo vidět. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a k vidění byli vidět krásné výměny. Rozhodl až poslední možný míč. Milan Smola sice vychytal útok Karla Hrona, ovšem proměnit nedokázal a medailista z loňského mistrovství světa se napodruhé nemýlil.
Za stavu 4:2 v náš prospěch došlo na souboj elitních trojic. Od začátku to byl boj o každý míč se skvělými zákroky na útoku i v obraně. První set jsme prohráli o jediný míč, když Pavel Stehlík při pokusu o obstřelení bloku poslal míč do autu. Ve druhém setu pokračovala krásná nohejbalová bitva, tentokrát vyšel závěr nám. Bohužel na startu třetího dějství neproměnil Míla Štolka dva útoky a soupeř pestrou hrou okamžitě trestal. Náskok jsme dokázali stáhnout, ovšem domácí Krátký byl na útoku skvělý a rozhodl. Další bod nám padl opět snadno do klína. Kamil Průcha a jeho sestava neměla svůj den.
Rozhodovalo se tedy ve dvojicích za stavu 5:3 pro Zruč-Senec. Nejprve souboj nasazených dvojic skončil už tradičně posledním možným míčem, když Karel Hron ve velmi složité pozici dokázal prostřelit Štolkův blok. Poslední utkání přineslo opět snadné vítězství našich barev a mohli jsme slavit těžce vydřené a důležité dva body. (Napsal PaS)

 

Zápas zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek :

„Po celé utkání jsme si udržovali vedení, přesto střetnutí domácí zdramatizovali. Rozhodly zápasy dvojic, ze kterých máme čtyři body. Pěkný byl singl, kde reprezentant Karel Hron porazil Milana Smolu až posledním balonem ve třetím setu. Příští týden nás čeká velké derby s Plzní. Do letní přestávky chceme jít vítězně“.

 

Komentář trenéra Pivničky k zápasu :
„Nastoupili jsme opět v silně okleštěné sestavě, a to se prostě musí projevit. Hrála nám jen jedna půlka sestavy, druhá neměla šanci. I tak to ale mohlo na remízu dopadnout, nebýt první ztracené dvojky Hrona s Krátkým, která byla výborně rozehraná. Vyčítat jim to ale nemůžu, druhou dvojku už zvládli a rovněž ve trojici s Lukášem Nejedlým hráli výborně. Uhrát všechny svoje zápasy není s takovým soupeřem vůbec snadné. Tento risk nám však málem vyšel a remíza by byla na světě."

 

Diváci: 30

Délka utkání: 3:45

Vývoj utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6

 

 

Hron, Krátký - Smola, Urban     1:2
Průcha, Nejedlý D. - Štolka, Stehlík Pa.  0:2

Hron, Krátký, Nejedlý D. - Urban, Smola, Vaňourek     2:0
Průcha, Nejedlý L., Horváth - Štolka, Stehlík Pa., Voldřich 0:2
Nejedlý L., Horváth - Vaňourek, Voldřich    0:2

Hron – Smola    2:1
Hron, Krátký, Nejedlý D. - Štolka, Stehlík Pa., Voldřich          2:1
Průcha, Nejedlý L., Horváth - Smola, Urban, Vaňourek     0:2
Hron, Krátký - Štolka, Stehlík Pa.         2:1
Průcha, Nejedlý D. - Urban, Smola    0:2