11. kolo 1. liga 2017: AC Zruč-Senec - MNK Modřice 6:1

19.07.2017 21:09

AC Zruč-Senec - MNK Modřice 6:1
(1:0, 1:1, 6:1)

Krásné letní počasí přivítalo rezervní tým Modřic na zručském areálu při příležitosti jedenáctého kola první ligy. Domácí stále drží druhou příčku před smečkou pronásledovatelů a uhájili ji i po souboji s jedním z nich. Modřický klub se v této sezóně potýká s velkou marodkou extraligového A-týmu a „béčko“ tak často musí oželet své opory. To postihlo Modřice i tentokrát, když jim ze základní sestavy chyběli Halva a Gulda. Přesto srdnatě bojovali a přes jednoznačný konečný výsledek zručské docela prověřili.

V úvodu Hanus s Burianem, kteří v minulém kole skolili žatecké elitní duo bratří Vítů, zaskočili domácí tahouny Štolku se Stehlíkem bezchybnou hrou. Ve druhém setu ale několikrát úspěšně zasáhl v poli kapitán domácích Stehlík, na bloku zase úřadoval Štolka. Musel rozhodnout tiebreak, kde modřičtí párkrát zachybovali, a domácí tandem toho dokázal využít. Podobný průběh měl i druhý zápas dvojic, kde Rychlý s Knappem nedokázali setřást dvojkový psychický blok z posledních utkání. V závěru první sady nedokázal první jmenovaný proměnit ani jeden ze dvou setbolů a v poslední výměně zápasu znovu smečoval do sítě.

Hosté cítili šanci a nepřestávali bojovat. Improvizovaná Novotného trojice především rotovaným servisem trápila Štolku, Stehlíka a Bočka. Po několika úspěšných útocích se však zelenobílí chytli, ovládli závěr první sady a ve druhém už dominovali. Mnohem více starostí nadělal Rychlého formaci dobře hrající Konupka s Hanusem a Spoustou. Domácí trojice po ztraceném prvním setu zpřesnila hru, přestala chybovat a od poloviny utkání předvedla jeden ze svých nejlepších letošních výkonů. Především Rychlý po nevýrazných výkonech z posledních týdnů exceloval na bloku i na útoku a v tiebreaku zcela vymazal hostující smečaře.

Důležitá výhra vnesla do zručských řad potřebný klid a Vaňourek s Bočkem potěšili domácí fandy výborným výkonem ve vložené dvojici. Pěkný nohejbal přinesl i souboj jednotlivců – Bočka s Burianem. Znovu musel rozhodnout tiebreak a tam prokázal pevnější nervy domácí Boček. Účet utkání uzavřela, jak jinak než po třísetovém boji, ve formě hrající Štolkova formace, která nejprve zvládla závěr první sady, ale ve druhé nenašla protizbraň na neomylného Konupku. Popáté musel rozhodnout zkrácený set a počtvrté se radovali zelenobílí. Perfektně se zkoncentrovali a nedali Konupkovi a spol. šanci.

Jsme spokojeni s výhrou a s výkonem celého týmu. Přece jen bych si dovolil vyzdvihnout výkon Kuby Bočka, který vybojoval 4 body, a Tomáše Vaňourka, který se kromě precizní nahrávky ve trojce rozjíždí i do nebývalé dvojkové fazóny.

Štolka, Stehlík - Burian, Hanus 2:1
Rychlý, Knapp - Novotný, Konupka 1:2
Štolka, Stehlík, Boček - Novotný, Burian, Boleloucký 2:0
Rychlý, Knapp, Vaňourek - Hanus, Konupka, Spousta 2:1
Boček, Vaňourek - Boleloucký, Semerád (Spousta) 2:0
Boček - Burian 2:1