10. kolo / II. liga Start VD Plzen – AC Zruč-Senec 6:3

06.06.2009 14:00

 

V zápase 10. kola na sebe narazily týmy z horní poloviny tabulky. Dosud neporažený Start Plzeň a hostující, venku dosud neporažená Zruč. Hosté přijeli k zápasu tentokrát pouze se 6 hráči. Doma zůstal záda regenerující Zdeněk Holub, navíc nahrávač Tomáš Vaňourek nastoupil stále s oteklým kotníkem a smečař Michal Rychý po třítýdenní tréninkové absenci.

 V utkání dvojic si oba celky rozdělily po bodu. V průběhu 1. setu úvodního souboje trojic začalo pršet a zápas se přesunul do haly v Touškově. Domácí trojice Švácha, Nozar, Holý zvítězila v 1. setu. Ten druhý naopak patřil Zručské sestavě Urban, Smola, Vaňourek. V rozhodujícím 3. setu se štěstí přiklonilo na stranu domácím, kteří ho vyhráli 10:8. Souboj 2. trojic měl stejný průběh. Domácí se radovali po vítězství 10:9 ve 3. setu. Zruči patří většinou střední pasáž. Utkání třetích dvojic patřilo jasně nově složenému duu Hána, Rychlý. V singlu letos podruhé přehrál Milan Smola Jiřího Miksána. Stav 3:3. V prvním souboji otočených trojic se radovali znovu domácí po dalším těsném vítězství ve 3. setu. Nutno podotknout, že od této chvíle začali úřadovat velmi nepřesní rozhodčí. Hlavně poslední desátý bod byl kuriózní. Ve hře ho sice domácí hráči nedosáhli, ale byl jim přidělen za udělenou žlutou kartu pro lavičku hostí. 4:3. Rozhození hosté se již nedokázali plně koncentrovat na další dva zápasy a předali výhru domácím. I v posledních dvou kláních se dařilo hlavně oběma rozhodčím.

Utkání zhodnotil vedoucí Zruče Tomáš Vaňourek:

„Co dodat. Do poloviny zápasu to bylo vyrovnané utkání. Potom štěstí a větší zkušenost na domácí straně. Poprvé jsme prohráli venku. Ztracené body zkusíme získat za týden s Pankrácí. Těžko dneska hledat nejlepšího hráče utkání. Všechny předčili oba rozhodčí. Hlavně Pan Gaiger. Uznávám, že ho pískání stále baví. Moc rozhodčích tady prostě není, ale je třeba si uvědomit, že on už na to prostě nevidí. Hlavně v hale má problémy. Věřím, že pokud bude pískat příští zápas, chyb se vyvaruje. O dnešním rozhodování svědčí i udělené známky oběma rozhodčím od kapitánů“.

Za domácí Start VD Plzeň hodnotil Martin Švácha: „Jsme rádi, že jsme doslova vybojovali vítězství. Zruč přijela bez Zdeňka Holuba, hlavně s mladými, přesto byla těžkým soupeřem a nic nám nedala zadarmo. Přechod do haly trošku překvapivě vyhovoval méně nám, hosté nás dostávali pod tlak rotovaným servisem dopadajícím mimo herní prostor. Utkání bylo v prostřední fázi hodně nervózní, dost k tomu přispěli nepřesní rozhodčí, nakonec jsme ho ale zvládli a za dva body jsme moc rádi.“

 

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 6:3

 

Miksán, Holý - Vaňourek, Peterka   2:0  

Švácha, Nozar - Urban, Smola     0:2

Švácha, Nozar, Holý - Urban, Smola, Vaňourek  2:1

Miksán, Gertl, Mayer - Hána, Peterka, Rychlý     2:1

Gertl, Reindl, stř. Mayer - Hána, Rychlý   0:2

Miksán - Smola   1:2

Švácha, Nozar, Holý - Hána, Peterka, Rychlý   2:1

Miksán, Gertl, Mayer - Urban, Smola, Vaňourek 2:0

Miksán, Holý - Urban, Smola   2:0

 

Utkání sledovalo 15 diváků, doba zápasu: 3hod 55 min.