1. LIGA ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF / 2. zápas: SK Start Praha - AC Zruč-Senec 2004 1:5

20.09.2016 15:52

SK Start Praha - AC Zruč-Senec 2004 1:5

 

Zruč potvrdila i ve druhém čtvrtfinále roli favorita a přesvědčivě postoupila po dvou shodných výsledcích 5:1. Pražané sice v úvodních dvou zápasech bojovali, ale lépe zvládnuté třetí sety ze strany Zruče jejich odpor naprosto zlomily.

První bod připsali poslední dobou skvěle hrající mladíci Rychlý s Knappem, když i s trochou štěstí zvítězili posledním možným míčem. Dvě Knappovi chyby na příjmu dokázal Rychlý v obraně napravit a poslední Tůmova smeč skončila těsně v zámezí. Tiebreak rozhodl i druhý zápas, když si Štolka se Stehlíkem nechali zbytečně utéct koncovku druhého setu. Za stavu 8:8 zkrácené sady však Stehlík s jistotou proměnil a následně po zdařilé obraně utkání zakončil smečí Štolka.

Po dvou vyrovnaných dvojkových soubojích bojovnost Startu opadla a trojice se staly jednoznačnou záležitostí zelenobílých. Ve výborném výkonu pokračoval Rychlý, který s pomocí kvalitního pole Sušánky a Knappa doslova rozstřílel Sachlovu sestavu. A body dále přibývaly pouze na straně hostů. Štolka a spol. neměli příliš práce s často chybující trojkou vedenou Davidem Tůmou.

Za téměř rozhodnutého stavu dostal v singlu šanci Knapp, který v úvodu proti Bálkovi hodně kazil a přesnost mu bohužel scházela i ve třetí sadě. Že se ale jednalo pouze o čestný úspěch domácích, vzápětí potvrdila znovu Štolkova formace, která po boji udolala Sachlovo trio. Velký podíl na tom má především Štolka, který na bloku nepustil Sachla téměř k ničemu. V tiebreaku se pak chytl i sám na smeči a nepovolil Startu ani bod.

Druhé čtvrtfinále bylo z naší strany spíše upracované, o to je ale výhra cennější. Nadstandardní výkon podal Honza Rychlý, který po červencové amputaci prstu levé nohy zřejmě konečně našel dokonalou rovnováhu.



SK Start Praha - AC Zruč-Senec 2004 1:5

(0:4, 1:4, 1:5)

Sachl, Tůma - Knapp, Rychlý 1:2

Hvězda, Klabík - Štolka, Stehlík 1:2

Sachl, Klabík, Bálek - Knapp, Rychlý, Sušánka 0:2

Tůma, Hvězda, Zátka - Štolka, Stehlík, Boček 0:2

Bálek - Knapp 2:1

Sachl, Klabík, Bálek - Štolka, Stehlík, Boček 1:2