1. LIGA ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF / 1. zápas: AC Zruč-Senec 2004 - SK Start Praha 5:1

20.09.2016 15:50

Start Praha vyhořel ve zručském pekle

 

Po téměř třech měsících opět hostila zručská aréna prvoligové utkání a krásné letní počasí přilákalo početnou diváckou návštěvu, která sledovala výborný vstup domácích do vyřazovacích bojů.

Konečně kompletní kádr zelenobílých rozjel čtvrtfinálový souboj ve velkém stylu. Zahajovací sestava Stehlík-Štolka měla nad Klabíkem a Hvězdou od začátku navrch a i přes mírné polevení v závěru druhé sady přesvědčivě zvítězila. Větší boj se odehrál v druhé dvojici, protože po těsně ztraceném prvním setu ovládli zkušení tahouni Startu Tůma se Sachlem ten druhý. V tiebreaku ale Knapp s Rychlým prokázali, že jejich sebevědomí roste s každým zápasem. Nejprve Rychlý nadvakrát zblokoval Sachla, pak získaný náskok s přehledem udržel Knapp, který byl na útoku bezchybný.

První trojkové klání přineslo jediné klopýtnutí domácích barev. Sachlovo trio s pomocí několika chyb zručských těsně urvalo první sadu. Druhá byla jasně v režii Štolky a spol. Nejlepší hráč hostí Sachl se však dokonale zkoncentroval na tiebreak a bodoval v podstatě z každé pozice. Druhé trojice poté jasně ukázali, že kvalita a vyrovnanost kádru je na straně Zruče. V dobrém výkonu totiž pokračovali mladíci Rychlý s Knappem, které skvěle doplnil Sušánka v poli a na nahrávce. Klabík nedokázal najít recept na perfektní obranu zručské formace a oba sety měli shodný průběh se šťastným koncem pro domácí.

Stav byl 3:1 a zručští v bouřlivé atmosféře nehodlali sundat nohu z plynu. Zaskakující kapitán domácích Stehlík nedal v singlu Bálkovi šanci a dostal svůj tým blízko k prvnímu čtvrtfinálovému vítězství. Poslední krok udělal Stehlík společně se Štolkou a Bočkem, když v exhibičním stylu deklasovali Klabíkovu formaci.

Nadějný výkon v prvním čtvrtfinále byl podpořen ze strany výborného publika, které celé utkání mohutně povzbuzovalo a na závěr dokonce v kotli zasvítilo pyro. V takovém prostředí je radost hrát. Díky!AC Zruč-Senec 2004 - SK Start Praha 5:1

(2:0, 2:1, 5:1)


Štolka, Stehlík - Hvězda, Klabík 2:0

Rychlý, Knapp - Sachl, Tůma 2:1

Štolka, Stehlík, Boček - Sachl, Tůma, Bálek 1:2

Rychlý, Knapp, Sušánka - Hvězda, Klabík, Zátka 2:0

Stehlík - Bálek 2:0

Štolka, Stehlík, Boček - Hvězda, Klabík, Zátka 2: