1.finále / I. Liga TJ Avia Čakovice - AC Zruč-Senec 5:0

30.09.2014 15:49

Čakovice nás přejeli za dvě hodiny

 

První finálové utkání slibovalo napínavou podívanou. Zruč si po roce opět vybojovala možnost bojovat o postup do nejvyšší nohejbalové soutěže, na pražských kurtech však narazila na příliš silný kalibr. Skvěle připravený tým Čakovic jednoznačně ovládl první část finálové bitvy a rázně vykročil za návratem do extraligy. 
Začátek utkání ale rozhodně nevěstil tak rychlý průběh. Macura se Smolou vstoupili do zápasu sebevědomě a nepustili soupeře do vedení po celý první set i velkou část druhého. Pak se ukázala síla čakovického mužstva. Dokonale vyšlo střídání Macurka za Jiřího Suchého, který dvakrát vychytal Macuru a otočil závěr druhého setu. Vyrovnaná zkrácená sada přinesla těsnou výhru domácích a první finálový zápasový bod. Čakovice obrat nakopl a zápas druhých dvojic byl jednoznačnou záležitostí. Putík s Pachmanem byli na útoku bezchybní a bez větších problémů porazili bratry Stehlíky a střídajícího Štolku.
Dvoubodové manko zahýbalo se zručským sebevědomím, což se naplno projevilo v obou zápasech trojic. Naprosto vyrovnaný souboj Macurovi formace proti Macurkově musel znovu rozhodnou třetí set. Zelenobílí se rychle dostali do dvoubodového vedení, Pražanům však v závěru setu vyšlo všechno, do čeho kopli. Další těsná prohra znamenala nepříjemný stav 0:3 z pohledu Zruče. A v úvodu čtvrtého zápasu to na vzepjetí nevypadalo. Než se Štolka a bratři Stehlíkové rozkoukali, bylo po prvním setu. Nesložili však zbraně a začali bojovat. Hra celé trojice se zpřesnila a soupeř se nestačil divit. Především díky Štolkově hře na síti mířili Zručští za prvním finálovým bodem. Pak se ale projevil snad už psychický blok ze soupeře. I když Štolkovo trio hrálo výborně a vedlo již 9:7, přišel nepochopitelný kolaps. Dvě školácké chyby a musel rozhodnout poslední míč. Krásná nahrávka Petra Stehlíka vybízela k bodu, Štolkovu tvrdou smeč však Pachman zázračně vytáhl a Cibulka na síti trestal. Více než slibně rozehraný zápas byl ztracen a s ním byl zlomen i odpor zručského celku.
Singlové klání přineslo téměř souboj generací. Jeden z největších nohejbalových talentů Kalous nastoupil proti matadoru Smolovi. Za téměř rozhodnutého stavu už ale zručský kapitán nenašel dostatek síly, aby fantasticky hrajícímu Kalousovi vzdoroval. Tvrdé Kalousovi smeče dopadaly se strojovou přesností k lajnám a ani zlepšený Smolův výkon ve druhém setu k obratu nestačil.
V prvním finále jsme narazili na velmi silného soupeře s velkou chutí po vítězství. V odvetném domácím zápase musíme ukázat mnohem lepší a sebevědomější výkon. Ovšem náš tým i v semifinále ukázal, že se dokáže v kritických chvílích semknout a bojovat!(napsal PaS)

 

Vedoucí Zruče TOMÁŠ VAŇOUREK: „ Gratuluji soupeři k prvnímu vítězství ve finálové sérii. Ač výsledek je jednoznačný, rozhodovaly koncovky setů, bohužel tentokrát proti nám. Nebyl to špatný zápas, ale mi jsme podali možná o 50% horší výkon, než před týdnem s Radotínem. Škoda prvního utkání dvojic, které bylo rozjeté na vítězství, také obě trojice rozhodoval závěr třetího setu, my jsme nedokázali dovést do vítězství stav 7:5 a 9:7, proto jsme prohráli. Musíme se oklepat a zkusit lépe připravit na domácí odvetu.“

 

Vývoj utkání: 5:0

 

Macurek, Kalous (Suchý) – Smola, Macura 2:1
Pachman, Putík - Stehlík Pa., Stehlík Pe. (Štolka) 2:0
Macurek, Hofman, Suchý – Macura, Smola, Vaňourek 2:1
Pachman, Putík, Cibulka – Stehlík Pa., Stehlík Pe., Štolka 2:1
Kalous – Smola 2:0